Miała brać od pacjentów po 100 zł. Lekarka i pacjenci oskarżeni o korupcję

Była ordynator oddziału neurologii szpitala w Sanoku Agata Ś. została oskarżona o przyjmowanie łapówek.

Podkarpacki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej zarzucił jej łącznie 74 przestępstwa korupcyjne. Wraz z lekarką oskarżono 39 pacjentów.

Według oskarżenia, 54-letnia lekarka Agata Ś. – była ordynator w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku i specjalista neurologii w przychodni Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku, podczas udzielania świadczeń medycznych przyjmowała od pacjentów po 100 zł. Miała się tego dopuszczać od marca do prawie końca czerwca 2015 roku. Jak poinformowała PK, kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw i złożyła wyjaśnienia.

 

Razem z lekarką na ławie oskarżonych zasiądzie jeszcze 15 pacjentów, którzy odpowiedzą za wręczanie łapówek, w wysokości 100 zł. Sześcioro z nich przyznało się do zarzucanych im czynów, pozostałych dziewięciu zaprzeczyło.

Ponadto 24 pacjentów Poradni Neurologicznej w Sanoku, którym prokuratura zarzuciła także udzielanie korzyści majątkowych, wyraziło chęć dobrowolnego poddania się karze; prokuratura skierowała zatem do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec tych pacjentów bez przeprowadzania rozprawy.

Dokładnie dwa lata temu nastąpiło uroczyste otwarcie oddziału neurologicznego, ordynator Agata Ś. pojawiła się na nim w towarzystwie lokalnych polityków, przedstawicieli mediów, szefów placówek medycznych, a także dwóch duchownych – ks. Krzysztof Pacześniak poświęcił nowo otwartą placówkę (> link).

→ mp / Kurier PAP / (mb)

18.04.2017

• foto: podkarpacka.policja.gov.pl

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.