II LO w Piotrkowie otwarte na uczniów

Mimo, że pogoda od kilku dni nas nie rozpieszcza młodzież nie zawiodła także w tym roku. Bardzo liczne grono kandydatów na licealistów przyszło dziś 8 kwietnia 2017 r. do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną.

Po rozmowie z uczniami okazało się, że przybywają oni nie tylko z piotrkowskich gimnazjów, ale także z placówek z Sulejowa czy Woli Krzysztoporskiej. Szukają szkoły, która pozwoli im rozwijać swoje zainteresowania i pasje i wskaże, jaką drogą powinni podążać.

Na kandydatów czekało wiele atrakcji: mogli posłuchać piosenek w wykonaniu chóru II LO, zagrać w gry i quizy, które czekały na nich na stanowiskach obcojęzycznych, przeprowadzić eksperymenty i doświadczenia czy obejrzeć mecz nauczycieli z uczniami.

Przybyli mogli wejść do każdej klasy, w których czekali na nich pedagodzy, którzy chętnie służyli pomocą i odpowiadali na zadawane pytania. Po „spacerze” po szkolnych korytarzach czekał słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 13:00. Kandydaci wychodząc ze szkoły szeroko się uśmiechali i z wielkim podekscytowaniem prowadzili rozmowy na temat tego co widzieli.

→ (kł)

10.04.2016

• foto: Klaudia Łączkowicz / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• a tak było w zeszłym roku: > „II LO w Piotrkowie – drzwi szeroko otwarte”

 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.