Baryła pozywa Domarackiego vol. 2

Pozwany o znieważenie red. Baryły były poseł Ruchu Palikota Marek Robert Domaracki wreszcie pojawił się w sali nr IX Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Wcześniejsze wezwanie Domaracki zignorował, podobnie jak pismo przedprocesowe skierowane do niego 3.10.2016 r. Na poprzednim posiedzeniu Sąd zobligował piotrkowską policję do dostarczenia działaczowi SLD wezwania (art: > „Baryła pozywa Domarackiego”)

Domarackiemu towarzyszył pełnomocnik adw. Jakub Łaski, ten sam, który występował przeciwko Baryle w sprawie z oskarżenia prywatnego wniesionej przez rodziców wolontariuszy WOŚP (link do art.: > „Baryła powtórnie uniewinniony! Wyrok Sądu Okręgowego w sprawie wolontariuszy WOŚP”).

Baryła domaga się usunięcia znieważających go komentarzy z portalu facebook, zamieszczenia przeprosin na stronach „Gazety Trybunalskiej” oraz zapłaty zadośćuczynienia.

W odpowiedzi pełnomocnik Domarackiego złożył wzajemny akt oskarżenia, w którym oskarżył Baryłę o pomówienie swojego klienta  „o alkoholizm i niegodne zachowania”. Chodzi m. in. o fragment jednego z tekstów, w którym red. Baryła napisał: „W redakcji zastanawialiśmy w jaki sposób  moglibyśmy przyłączyć się do promowania 800-lecia miasta, które wydało na świat tak wybitne osobistości jak Stanisław Kolasa, Bogdan Bujak, Tomasz Stasiak, Włodzimierz Pawełczyk, Marek Domaracki i in?” oraz tytułowanie Domarackiego „drobnym pijaczkiem”.

W dokumencie sygnowanym dzisiejszą datą (sic!) pełnomocnik Łaski od Baryły niczego się nie domaga (sic!).

Rozprawa trwała blisko dwie i pół godziny, wyrok będzie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

→ (zr)

10.04.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o Domarackim czytaj więcej: > tutaj

 

 

2
8

One thought on “Baryła pozywa Domarackiego vol. 2

 • 12/04/2017 at 21:19
  Permalink

  Czy Domaracki to ten, co w krótkich gaciach klęczał przed telewizorem? I mówił coś o tym, że chciałby bzyknąć kozę?

  5

  2
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.