Bartłomiej Misiewicz najlepszym kandydatem na prezydenta Piotrkowa

Piotrków Trybunalski, miasto średniej wielkości położone w województwie łódzkim, 23 km na wschód od Bełchatowa od wielu lat nie ma szczęścia do włodarzy.

Wszyscy dotychczasowi prezydenci, nie wyłączając obecnego, to ludzie poniżej poziomu, który zapewniałby miastu należyty rozwój i dobre perspektywy na przyszłość.

Bilans rządów miejscowych polityków, o ile można ich tak nazwać, jest przerażający. Młodzi wyjeżdżają za granicę, albo nie wracają po studiach, miasto pustoszeje, poważni przedsiębiorcy omijają je szerokim łukiem, a ci, którzy nadal tutaj funkcjonują nie mogą liczyć na wsparcie ze strony urzędu. Tragiczny stan dróg w dzielnicy przemysłowej jest tego najlepszym przykładem.

Nie ma w Piotrkowie ludzi z charyzmą, takich którzy dawaliby gwarancję nowej polityki personalnej w samorządowych instytucjach i rewolucyjny zwrot w sposobie postrzegania miasta i, wzorem np. Rzeszowa, przekształcenia go w dynamiczny ośrodek przemysłowy, naukowy, kulturalny.

Potrzebny jest nowy człowiek, młody, energiczny, błyskotliwy, bezkompromisowy, nie związany z miejscowymi koteriami, który nie będzie się bał wziąć do rąk przysłowiowej „miotły” i wymieść zasiedziałe układy.

Najlepszym kandydatem do tej roli jest zdecydowanie Bartłomiej Misiewicz. Człowiek ten, bezczelnie atakowany przez niemieckie, liberalne i lewicowe media, zachował się niezwykle honorowo. Dwa tygodnie temu stanął przed kamerami, powiedział jasno, co myśli o dziennikarskich hienach, a następnie zrezygnował z członkostwa w PiS-ie (czytaj: > tutaj).

Teraz studiuje w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, po jej ukończeniu zostanie wytrącony niemieckim i lewackim pismakom koronny argument, że posiada jedynie wykształcenie średnie.

Nikt nie może odmówić Misiewiczowi inteligencji oraz sprytu; jego kariera zaczęła się od tego, że jako młody człowiek zgłosił się do Antoniego Macierewicza, pragnąc dla niego pracować. Nie każdy potrafi wykazać się podobną determinacją. Na pewno u boku ministra Macierewicza wiele się nauczył, nabrał ogłady, rozwinął swój talent organizacyjny.

Pomimo ogromnych nacisków politycznych odznaczył się niepospolitą odwagą, stawiając czoła zgranym politykierom i ich poplecznikom. Należy podkreślić jego lojalność wobec partii, gdyż nawet po atakach ze strony niektórych prominentnych członków Prawa i Sprawiedliwości, nie odpowiedział pięknym za nadobne, wolał spowolnić swoją karierę polityczną, niż zaszkodzić rządowi Beaty Szydło.

Właśnie taki człowiek w Piotrkowie jest potrzebny! Jeśli PiS odważy się i zaryzykuje jego kandydaturę w zbliżających się wyborach samorządowych odniesie sukces. Po pierwsze: pokaże, że nie ulega wrogiej propagandzie przeciwników politycznych; po drugie: swoim działaczom da wyraźny sygnał, na jakich ludzi należy stawiać; po trzecie: wybudzi z niedźwiedziego snu pisowskie doły, którym należy wskazać, że tylko kandydaci ideowi i dynamiczni są w stanie dokonać zmian w Polsce gminnej i powiatowej.

→ Z. Rutkowski

współpraca M. Baryła

27.04.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o B. Misiewiczu czytaj więcej: > tutaj

 

 

57
48

40 thoughts on “Bartłomiej Misiewicz najlepszym kandydatem na prezydenta Piotrkowa

  • 08/05/2017 at 21:16
    Permalink

    Lol, przecież PiS rządzi u Was od lat.

    1

    3
    Reply
  • 08/05/2017 at 09:26
    Permalink

    Grubo,
    Dobra Zmiana w natarciu. Tylko ludzi szkoda

    1

    5
    Reply
  • 01/05/2017 at 15:25
    Permalink

    Z. Rutkowski krolem wolnej i niepodleglej mysli!

    5

    6
    Reply
  • 30/04/2017 at 21:38
    Permalink

    Wyższa Szkoła gotowania na gazie w Toruniu .

    12

    6
    Reply
  • 30/04/2017 at 19:14
    Permalink

    Nikomu jakoś nie przeszkadzało, że gwiazda Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz została premierem, a przecież swą karierę polityczną zaczynała podczas stanu wojennego, gdy wstąpiła do komunistycznego Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.

    10

    13
    Reply
    • 10/05/2017 at 10:43
      Permalink

      A Twój Kaczor skończył studia na kierunku prawo pracy w PRL i powinien mu zostać odebrany tytuł magistra…a jeśli nie z tego powodu,to dlatego,że nie wykonuje swojego zawodu!!!

      2

      1
      Reply
  • 30/04/2017 at 18:46
    Permalink

    Panie Rutkowski: ”…Piotrków Trybunalski, miasto średniej wielkości na wschód od Bełchatowa..”
    – Warszawa, duże miasto na wschód od Sochaczewa.
    Treści płynących z ”artykułu” komentować mi nie przystoi. Słów powszechnie za niecenzuralnie uważanych, używać publicznie nie będę.

    26

    6
    Reply
    • 04/05/2017 at 17:34
      Permalink

      Bełchatow jeszcze 100lat temu byl wiocha zabita dechami.

      6

      0
      Reply
  • 30/04/2017 at 13:59
    Permalink

    Jeśli sołtys może być premierem, to czemu aptekarz nie mógłby być prezydentem. Rozpieprzmy ten kraj całkiem. Akwarysta szefem zbrojeniówki, stajenny zasiada w zarządzie Stadniny Koni. Ludzie, czy wy serio podniecacie się demolowaniem naszego kraju?

    31

    4
    Reply
  • 29/04/2017 at 22:32
    Permalink

    Piotrków to bogate miasto. Stać je na takie eksperymenty.

    9

    14
    Reply
  • 29/04/2017 at 22:08
    Permalink

    Misiewicz może zaproponować wiele ciekawych rozwiazan jako prezydent miasta. Jestem za.

    9

    45
    Reply
    • 09/05/2017 at 14:06
      Permalink

      moze na przyklad zaproponowac rozwiazanie miasta

      1

      1
      Reply
  • 29/04/2017 at 21:23
    Permalink

    Myślałem, że ten artykuł to ponury żart, ale widzę, że jednak nie, współczuje mieszkańcom, jeżeli go wybiorą.

    57

    8
    Reply
  • 29/04/2017 at 17:39
    Permalink

    Dziennikarstwo pierwszy sort. Tak trzymac!

    19

    16
    Reply
    • 29/04/2017 at 18:44
      Permalink

      Albo coś ci się w głowę stało albo sobie jaja robisz. Ponieważ Misiek taki honorowy, zdolny i aktywny to może na prezydenta polski. Akurat dla takich jak ty bezmózgowców.

      30

      8
      Reply
  • 29/04/2017 at 15:21
    Permalink

    Ja bym zbudował najpierw jakieś nieduże miasto, żeby Misiewicz mógł sobie poćwiczyć.

    79

    8
    Reply
    • 29/04/2017 at 20:32
      Permalink

      Szkoda pieniędzy na nowe miasto do ćwiczeń, forsa wyrzucona w błoto. 🙂

      12

      7
      Reply
  • 29/04/2017 at 13:55
    Permalink

    Dawno nie czytałem tak obiektywnego artykułu Nie wiedziałem, że są jeszcze dziennikarze obiektywni.

    17

    37
    Reply
  • 29/04/2017 at 12:12
    Permalink

    Co na prezydenta ? może od razu wojewodą Łódzkim niech go dojna zmiana zrobi

    58

    9
    Reply
  • 29/04/2017 at 01:34
    Permalink

    OK, ale dlaczego niby on? Bo jest z Twojej ulubionej partii? Bo jest teraz uczniem twojej ulubionej uczelni? Czy może bo ma jakiekolwiek doświadczenie, wiedzę, cokolwiek? Nie. Absurdalny pomysł.

    Ale najgorsze że tej krytyki nie przyjmiesz, tylko uznasz za „lewacki” atak. Chryste zmiłuj się nad ludźmi którzy nie potrafią krytycznie myśleć, a każdą krytykę odbierają jako frontalny atak.

    86

    11
    Reply
  • 28/04/2017 at 20:57
    Permalink

    A ja się pytam gdzie jest korona….???

    64

    2
    Reply
    • 29/04/2017 at 06:52
      Permalink

      maciar postawi na „swoim”,i zapewni misiowi nowa posade

      30

      11
      Reply
    • 29/04/2017 at 11:25
      Permalink

      To godło Piotrkowa, nie Polski.

      6

      8
      Reply
  • 28/04/2017 at 20:24
    Permalink

    Jak dla mnie świetny pomysł, będzie dobijał Piotrków i nie będzie więcej o nim słychać i jego nowych posadkach.

    39

    12
    Reply
  • 28/04/2017 at 18:56
    Permalink

    A dlaczego Polacy dali sie nabrac WSI-razwiedce ,która zniszczyla p.Misiewicza ,bo nadeptal im na ogon.To komu wierzycie im?Juz niektórzy zawiedli sie np.na Amber Gold,który tez nalezal do tej grupy,tak jak i SKOK Wolomin.Jesli ktps pluje na p.Misiewicza,to swolocz.

    10

    73
    Reply
    • 28/04/2017 at 22:03
      Permalink

      a cóż takiego ten pan dokonał, że naraził się agenturze. tak pytam, bo nawet z niezależnych mediach trudno o jakaś rzetelna informację.

      27

      10
      Reply
    • 30/04/2017 at 13:32
      Permalink

      Zaraz, zaraz, to teraz pisowska komisja zwołana na życzenie prezesa to WSI-razwiedka?

      0

      3
      Reply
  • 28/04/2017 at 18:53
    Permalink

    A dlaczego Polacy dali sie nabrac WSI-razwiedce tak jak np.Amber Gold,tez nalezacej do tej grupy razwiedki i plujecie na Pana Misiewicza.To jestescie Polakami,czy swolocza sluzaca tym szkolonym w Moskwie?!A ja stoje murem za p.Misiewiczem,bo jestem Polka.

    10

    66
    Reply
  • 27/04/2017 at 23:11
    Permalink

    Myslalem, że ten artykuł to żart, ale widze że ktoś tu sie zagubił w rzeczywistości. Panowie redaktorzy niech idą po rozum do głowy i nie strzelają sobie w kolana takimi artykułami. Misiewicz może mieć pojecie, może nie mieć pojęcia, ale został skompromitowany przez media i w polityce jest już spalony. PiS wystawiając kogoś takiego jak on na kandydata na prezydenta w miasta w Piotrkowie, od razu spisuje sie na straty i kompromitacje.

    108

    12
    Reply
    • 28/04/2017 at 20:18
      Permalink

      Następny, który nie odróżnia strzału „w stopę” od strzału „w kolano” – oba brzmią podobnie, choć znaczą coś zupełnie innego.
      Co do reszty – pełna zgoda!

      14

      7
      Reply
  • 27/04/2017 at 22:14
    Permalink

    To chyba jakiś ponury żart!!!

    60

    13
    Reply
  • 27/04/2017 at 21:38
    Permalink

    Trzy razy sprawdzałam czy to nie stary Post z Prima Aprilis. Płakać mi się chce jak sobie pomyśle, ze moglibyśmy mieć takiego prezydenta. Wstyd na całą Polskę …

    87

    12
    Reply
  • 27/04/2017 at 19:52
    Permalink

    Może być i Misiu. Trudno sobie wyobrazić gorszą prezydenturę niż 3-cia odsłona K. Chojniaka.

    45

    23
    Reply
  • 27/04/2017 at 15:34
    Permalink

    Miasto jest w takim stanie, że nawet Misiu Prezydent nie jest już w stanie tu niczego pogorszyć.

    47

    11
    Reply
  • 27/04/2017 at 14:38
    Permalink

    Aż tak to bez przesady, Panowie redaktorzy :-))))..

    18

    36
    Reply
  • 27/04/2017 at 14:21
    Permalink

    Panowie redaktorzy szanowni Wy tak serio z tym Misiem??? 😀

    35

    35
    Reply
  • 27/04/2017 at 14:13
    Permalink

    Jestem za…to dobra zmiana dla Piotrkowa.

    40

    51
    Reply
    • 27/04/2017 at 16:15
      Permalink

      to właśnie była by #dobra zmiana

      39

      16
      Reply