Z archiwum B: Koty z ulicy Rycerskiej (2013)

„Z archiwum B”, to cykl zawierający materiały pochodzące z czasów przed powstaniem „Gazety Trybunalskiej”. Dziś o piotrkowskich, staromiejskich kotach. Więcej „Z archiwum B”: > tutaj.

→ (red.), 17.03.2017

#archiwumB

Koty z ulicy Rycerskiej

Przy ulicy Rycerskiej stoi kamienica; w tej kamienicy jest dziura, a w dziurze rura. To miejsce upodobały sobie małe koty. Kiedy tamtędy przechodzę z otworu wystaje bura albo czarno-biała główka i przytwierdzone do niej ciekawskie oczy.

Jeszcze niedawno na widok człowieka kociaki cofały się w cień; teraz są na tyle duże i śmiałe, że wychodzą na ulicę i baraszkuję między sobą. Kocica pobłażliwie patrzy na te igraszki.

Wczoraj zrobiłem kilka zdjęć. Kobiety idące akurat Rycerską uśmiechały się na widok kotów i mnie, cierpliwie czekającego na dobry kadr.

Mariusz Baryła

4.12.2013

• foto: Mariusz Baryła / graffiti24.pl, 2013
• copyright © 2013 Mariusz Baryła. Wszystkie prawa zastrzeżone

 

 

7
3

Jedna myśl na temat “Z archiwum B: Koty z ulicy Rycerskiej (2013)

 • 18/03/2017 o 20:45
  Permalink

  Też lubię KOTY. Są wolne i niezależne, mają charakter i to one wybierają, a nie my! W ogóle kotowate są piękne – lwy, tygrysy, pantery-lamparty, gepardy, jest ich w przyrodzie…..! Podobno ras kotów jest co najmniej tyle samo co ras psów, oczywiście nie licząc mieszańców, a te są najbardziej mądre.

  5

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.