Siły Paktu Północnoatlantyckiego w Piotrkowie Trybunalskim (dużo zdjęć i video)

Nie lada atrakcję zgotował dla mieszkańców Piotrkowa poseł Ziemi Piotrkowskiej, minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wraz z dowództwem Batalionowej Grupy Bojowej NATO i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Wczoraj, 28 marca 2017 r., na ulicy Słowackiego i przyległych terenach pojawili się żołnierze Brytyjscy, Rumuńscy i Amerykańscy, którzy od kilku dni przemieszczają się z baz niemieckich do jednostki w Orzyszu, gdzie będą stanowili szpicę obronną. Decyzja o jej utworzeniu zapadła podczas szczytu NATO w Warszawie w lipcu 2016 r.

Alianci zaprezentowali swój sprzęt: wozy opancerzone Stryker, pojazdy wsparcia Kojot i zestawy artyleryjskie GDF-003. Towarzyszący im polscy żołnierze z Tomaszowa ustawili transporter opancerzony KTO Rosomak, pokazali także pojazdy: saperskie, łączności i dowodzenia, a także broń i narzędzia jakim na co dzień się posługują.

Na pokazie, który trwał od południa do godz. 16:00 pojawili się również goście oficjalni: szef MON Macierewicz, posłowie i senatorowie PiS, wojewoda łódzki Rau, prezydent Tomaszowa Witko, attaché wojskowi: Rumunii płk Tăbîrcă, W. Brytanii Blake, USA płk Downey, dowódcy: Batalionowej Grupy Bojowej LTC  – płk Gventer, Rodzaju Sił Zbrojnych gen. dyw. Mika, 25 BKP gen bryg. dr Kaczyński.

→ (mb)

29.03.2017

• foto: © Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

2
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.