Prezes TBS-u E. Sapińska: My nie postępujemy brutalnie, tylko zgodnie z prawem.

Po publikacji artykułu „TBS chce wyrzucić rodzinę na bruk!” skontaktowała się z nami prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Elżbieta Sapińska i usiłowała przekonać nas, że ma czyste ręce.

Sapińska stwierdziła między innymi:

My nie postępujemy brutalnie, tylko zgodnie z prawem. Została przeprowadzona cała procedura w urzędzie i działamy zgodnie z wolą właściciela.

Pan D. nie ma tytułu do lokalu, w związku z tym przeszedł całą procedurę uzyskania tego tytułu w urzędzie i właściciel nie znalazł podstaw, aby podpisać z nim umowę. Ja realizuję wolę właściciela, którym jest gmina Piotrków. Jest negatywnie zaopiniowana przez komisję mieszkaniową ta sprawa, w związku z tym ja mam postępować zgodnie z procedurą wynikającą z uchwały.

Na pytanie, dlaczego nie można tej sprawy potraktować po ludzku, tym bardziej, że D. ma pod opieką troje dzieci, prezes Sapińska odparła, że wina leży po stronie D., gdyż na czas nie ujawnił swoich dochodów, a ona sama nie może nic zrobić, gdyż nie zasiada w komisji mieszkaniowej.

Przypomnijmy: w dwupokojowym mieszkaniu na os. Wyzwolenia, mieszka pięcioosobowa rodzina, jej głowa (pan D.) jest od wielu lat zameldowany w tym lokalu, lecz nie ma podpisanej umowy najmu. Złożył stosowne wnioski, lecz nie uznano jego racji. TBS jako zarządca mieszkania wytoczył rodzinie D. proces o eksmisję. W połowie lutego odbyła się pierwsza rozprawa.

Więcej na ten temat można przeczytać: > tutaj.

→ (mb)

1.03.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

5
1

8 myśli na temat “Prezes TBS-u E. Sapińska: My nie postępujemy brutalnie, tylko zgodnie z prawem.

 • 02/03/2017 o 13:28
  Permalink

  Do Anonima:
  Nie wypowiadaj się publicznie jeżeli czegoś nie wiesz. Komisja Mieszkaniowa Rady Miasta której członków wymieniłeś, to nie ta sama Komisja co Komisja Mieszkaniowa przy Prezydencie Miasta. Wspomniana przez Ciebie Komisja Polityki i Spraw Mieszkaniowych występuje o zwołanie posiedzenia w sprawie negatywnie rozpatrzonych wniosków. Wnioski o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych, socjalnych i zamiennych oraz rozpatrywanie wniosków o zwarcie umowy najmu lokalu w stosunku do osób, które pozostały w lokalu opuszczonym przez najemcę lub lokalu, w którego najem nie wstąpiły po śmierci najemcy, rozpatruje Komisja Mieszkaniowa powołana zarządzeniem Nr 454 Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 17.11.2015 r w sprawie powołania Komisji Mieszkaniowej.
  Skład Komisji Mieszkaniowej:
  1. Grzegorz janowski – Przewodniczący – przedstawiciel Urzędu Miasta
  2. Beata Szulc – członek, przedstawiciel Urzędu Miasta
  3. Anna Wnuk – członek, przedstawiciel Urzędu Miasta
  4. Sylwia Wojna-Grzelak – członek, przedstawiciel TBS Sp. z o.o.
  5. Marcin Ciesielski – członek, przedstawiciel TBS Sp. z o.o.
  6. Jolanta Gliszczyńska – członek, przedstawiciel TBS Sp. z o.o.
  7. Hanna Komar – członek, przedstawiciel TBS Sp. z o.o.
  8. Danuta Różańska – członek, przedstawiciel MOPR
  9. Anna Bajdzienko – członek, przedstawiciel MOPR
  Spośród delegowanych w pracy Komisji uczestniczy każdorazowo 2 pracowników TBS Sp. z o.o. spośród 4 delegowanych. Wyboru dokonuje TBS. Sp. z o.o.
  Wejdź na stronę Urzędu Miasta BIP i tam znajdziesz w zakładce zarządzenia Prezydenta Miasta.

  (ha)

  75

  2
  Odpowiedz
 • 01/03/2017 o 20:45
  Permalink

  Na rogu ul. Próchnika i Pasażu kwartał obecnego Gimnazjum nr 4 jest kamienica. W tej kamienicy jest mieszkanie , którego najemcą jest rodzeństwo Sapińskiej / chyba brat/ , który od wielu lat przebywa za granicą i mieszkanie to było podnajmowane, nawet wiem komu !!!! Postępujemy zgodnie z prawem , mówi Pani Prezes. Ja bym ten watek Panie redaktorze sprawdził.

  76

  2
  Odpowiedz
 • 01/03/2017 o 20:29
  Permalink

  Ta tzw. „komisja mieszkaniowa” to dokładnie Komisja Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych, no ale może się Pani Sapińskiej zapomniało. A może jest jeszcze jakaś inna nieformalna komisja?

  W skład wspomnianej komisji wchodzą:
  – Bronisław Brylski (SLD)
  – Krystyna Czechowska (PSL)
  – Jan Dziemdziora – PRZEWODNICZĄCY (SLD)
  – Piotr Gajda (PIS)
  – Lech Kaźmierczak (Razem dla …)
  – Grzegorz Lorek (PIS)
  – Szymon Miazek (SLD)
  – Wiesława Olejnik (PIS)
  – Mariusz Staszek (Razem dla…)
  – Marlena Wężyk-Głowacka (PO)

  Zatem koalicja SLD i Razem dla…. ma w niej większość.
  Może warto sięgnąć głębiej i opublikować kto i jak zagłosował w tej sprawie.

  Prezes Sapińska mówi, że wypełnia rolę właściciela, którym jest gmina, a zatem prezydenta Chojniaka?

  73

  2
  Odpowiedz
 • 01/03/2017 o 17:47
  Permalink

  jeżeli ktoś komuś coś , ewentualnie nikt nikoku nic , z punktu widzenia do punktu patrzenia , to właściwie poco komu na co ?

  73

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.