Piotrków Trybunalski. Sekretarz urzędu miasta reklamuje alkohol

Bogdan Munik ma 64 lata i dwie wielkie pasje: alkohol i piłkę ręczną.

Jak przystało na dojrzałego mężczyznę dzieli się swoimi zainteresowaniami na portalu społecznościowym facebook, gdzie posiada 617 znajomych i otwarty profil, tak więc treści zamieszczane przez niego są dostępne dla każdego.

Bogdan Munik jest byłym komunistycznym aparatczykiem, w przeszłości sprawował funkcję przewodniczącego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, a kiedy kończył mu się wiek organizacyjny, określony na 35 lat, partia wysłała go na studia do Moskwy, gdzie obronił pracę doktorską. W owym czasie mówiło się, że był szykowany do objęcia stanowiska I sekretarza KW PZPR. Munik, jak wielu sympatyków komunizmu, należał także do ORMO.

Po 1989 roku jego kariera polityczna legła w gruzach. Aby związać koniec z końcem zajął się handlem, a dzięki kontaktom nawiązanym podczas studiów w Związku Radzieckim, mógł działać na polu importu i eksportu.

W 2002 r. o Muniku przypomniał sobie nowo wybrany prezydent Piotrkowa Waldemar Matusewicz (SLD), który zrobił z niego sekretarza miasta. Kiedy w 2006 r. na fotelu prezydenckim zasiadł nauczyciel z zawodówki, działacz ruchu chrześcijańsko-narodowego – Chojniak, zatrzymał na posadzie Munika, bo wcale nie przeszkadzała mu jego przeszłość. Ta symbioza trwa do dziś i zakończy się z chwilą zmian w ustawie o ordynacji wyborczej.

Gdy przejrzy się wpisy Munika na facebooku wyraźnie widać, że są one infantylne, a jego poczucie humoru nie wykracza poza tematykę związaną z alkoholem. Prymitywne obrazki, filmiki i animacje dość mocno kontrastują z wiadomościami dotyczącymi Urzędu Miasta, a mimo to zbierają „lajki”.

W kilku przypadkach są to działania bezprawne, bo łamią zapisy ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Za przestępstwo określone w art. 13 polegające na reklamie na obszarze kraju napojów alkoholowych grozi kara grzywny od 10 to 500 tysięcy złotych.

Jak zawsze w takich przypadkach „Gazeta Trybunalska” złożyła stosowne zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

→ (mb)

13.03.2017

• foto: facebook.com / screen GazetaTRYBUNALSKA.pl

• pracownikom portali: epiotrkow.pl i naszemiasto.pl przypominamy o obowiązku podawania źródła informacji, wszystkie treści zawarte na stronach „Gazety Trybunalskiej” podlegają ochronie prawnej

 

 

 

 

17
7

4 thoughts on “Piotrków Trybunalski. Sekretarz urzędu miasta reklamuje alkohol

 • 20/03/2018 at 19:53
  Permalink

  Nie wiem czy Munik brał w tym udział, ale kiedy rozwiązano PZPR, to na Glinianej
  pojawiła się spółeczką handlująca gorzałą. Przy biureczkach można była ujrzeć
  kwiat towarzyszy i towarzyszek z KW PZPR, a były pierwszy KW rozwijał browarny
  biznes w Wolborzu. Podstawą biznesu była spółka uwłaszczona jeszcze za komuny
  na puszkowaniu piwa. Na szczęście komunizm roboty nie nauczył, i wszystko szlag trafił.

  1

  0
  Reply
 • 14/03/2017 at 09:27
  Permalink

  575 wejść i ani jednego komentarza (sic!)
  Pozdrowienia dla pana redaktora. Tak trzymać!
  (ha)

  61

  4
  Reply
  • 14/03/2017 at 12:30
   Permalink

   A co tu komentować? Komunistyczne buractwo pod skrzydłami pobożnego ma się bardzo dobrze. Czy to Munik czy Kacperek czy Chojniak – to proste jednostki, pochodzące z ludu.

   60

   7
   Reply
   • 14/03/2017 at 13:00
    Permalink

    Chojniak ,,Misiem” z nadania ,,ludzkiego”.
    „Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym Misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”.

    56

    6
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.