Międzynarodowy Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet, to znakomita okazja, aby pokłonić się wszystkim paniom za ich trud, miłość, poświęcenie, odpowiedzialność, rozsądek…

Tak właśnie czyni męska część zespołu „Gazety Trybunalskiej” życząc jednocześnie samych słonecznych dni, jak najmniej trosk, powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

Specjalne serdeczności kierujemy pod adresem Karoliny Filarczyk, Maryli Miłej, Marii Kubiak i Anety Żerkowskiej – autorkom tekstów publikowanych na naszych stronach.

→ (gt)

8.03.2017

• Ilustracja: fragment pasteli Stanisława Wyspiańskiego „Portret Lizy Pareńskiej”

 

 

 

1
0

2 myśli na temat “Międzynarodowy Dzień Kobiet

 • 09/03/2017 o 14:00
  Permalink

  Na innych stronach jest na fotografiach z okazji Dnia Kobiet – 8 marca ukazany protest piotrkowskich kobiet. Zastanawiam się jak te kobiety i panowie, bo kilkunastu tam jest, zostali zmanipulowani, jak wielka jest w nich bezmyślność, bezrefleksyjność, brak logiki w protestowaniu przeciw czemu i komu? Przeciw Bogu, jak powiedzieliby wierzący w Jego istnienie lub przeciw Naturze, powiedzieliby wierzący w nie istnienie Boga??? Zapamiętajmy te twarze, bo to są nasi znajomi, nasze rodziny, sąsiedzi, lekarze, nauczycielki, prawnicy, artyści. Smutne, przerażające i dające wielki żal dla słuchających i inaczej myślących, mających inne poglądy. Powinniśmy wiedzieć jak z takimi osobami rozmawiać, jakie argumenty stosować. Lecz czy się da? To są osoby zacietrzewione i zamknięte na każdy argument, odporne na jakikolwiek głos rozsądku i rzeczowe tłumaczenie. Sądzę po hasłach wypisanych na tekturkach. I jeszcze pytanie formalne – kiedy ten protest był, o której godzinie? Jeżeli ci ludzi protestowali, dla samego protestowania w godzinach pracy, to mam nadzieję, że wzięły na ten czas urlop lub odbiór godzin albo będą mieć za nieobecność, w tym czasie w pracy, potrącone z zarobków lub odpracują te godziny. Tragiczny protest, chociaż miał również śmieszną część, gdy stary Pan trzymał w ręku na dykcie deklarację „Oprócz macicy mam mózg”, ciekawa biologiczna zagadka i przyrodnicza, wbrew naturze sprawa. Obserwując zajadłość tych pań i panów jestem dziwnie spokojny i pewien, że mogą zabić dla swoich wymysłów, taki pogląd mam. Robi się co raz bardziej w naszym nieszczęsnym kraju niebezpiecznie. Ci ludzie nie żądają praw, ale przywilejów, wyjątkowości dla siebie, a to się, prędzej czy później musi źle skończyć, oby oczywiście później. Pozdrawiam, te zacietrzewione Panie i Panów również, więcej myślenia i logiki, a mniej emocji; dużo zdrowia i jeszcze więcej światłej mądrości.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.