Ludzie listy piszą… dopalacze – błyskawiczna reakcja piotrkowskiej policji

Otrzymaliśmy dziś pismo od mł. asp. Ilony Sidorko, rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie dotyczące handlu substancjami psychoaktywnymi i likwidacji przez funkcjonariuszy i pracowników Sanepidu kolejnej „dziupli”.

Pięć dni temu, 17 marca, zobligowani przez naszego Czytelnika, zawiadomiliśmy piotrkowską komendę o możliwości nielegalnego handlu „dopalaczami” w sklepie przy ul. Toruńskiej w Piotrkowie (> link). Jak czytamy w korespondencji informacje uzyskane od Czytelnika potwierdziły się i punkt został zlikwidowany. To doskonały przykład współpracy obywatelskiej. Oto treść listu:

Dzień dobry,

w odpowiedzi na Pana wiadomość e-mail z dnia 17 marca 2017 roku oraz w nawiązaniu do artykułu „Ludzie listy piszą…. Dopalacze” uprzejmie informuję, że kwestie związane z wprowadzeniem do obrotu produktów, co do których istnieje uzasadnione podejrzenie, że są one środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychotropowymi reguluje art. 44 c pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2005 nr 179 poz. 1485 z późniejszymi zmianami). Zgodnie z tym artykułem, w przypadku stwierdzenia wytwarzania lub wprowadzania do obrotu takich produktów czynności podejmuje właściwy miejscowo inspektor sanitarny. Niemniej jednak funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach posiadanych uprawnień, przeprowadzali w tym miejscu czynności przewidziane prawem zarówno we własnym zakresie, jak i wspólnie z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Podejmowane przez Policje czynności są jednak ograniczone ze względu na brak odpowiednich przepisów karnych w przedmiocie wytwarzania oraz obrotu środkami zastępczymi i nowymi substancjami psychoaktywnymi a więc inaczej niż jak ma to miejsce w przypadku środków odurzających lub substancji psychotropowych. Podejmowane wspólnie z Państwową Powiatowa Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną działania doprowadziły do likwidacji wielu punktów dystrybucji tzw. „dopalaczy” na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej policji w Piotrkowie Trybunalskim sprawdzają każdą uzyskaną informację o osobach hospitalizowanych w skutek przypuszczenia, że mogły zażywać środki zastępcze. W przypadku potwierdzenia takich informacji podejmowane są przewidziane prawem czynności.

Jednocześnie informuję, że w wyniku działań podjętych wspólnie z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 22 marca 2017 r. punkt sprzedaży został zlikwidowany.

W związku z tym, ze informacje i artykuły zamieszczane na łamach „Gazety Trybunalskiej” docierają do szerokiego grona społeczeństwa piotrkowskiego proszę o rozważenie możliwości zamieszczenia informacji skierowanej do właścicieli lokali użytkowych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego aby zwracali uwagę:

– na osoby i podmioty gospodarcze, które chcą wynająć lokal a szczególnie na rodzaj i charakter działalności, która ma być w nim prowadzona.

– wprowadzenie do umowy najmu klauzuli przewidującej natychmiastowe rozwiązanie umowy najmu w przypadku stwierdzenia prowadzenia działalności polegającej np. na wprowadzaniu do obrotu środków zastępczych lub innej niezgodnej z prawem działalności.

Przyczyniłoby się to niewątpliwie do zapobiegania i ograniczenia powstawania w przyszłości na terenie Piotrkowa Trybunalskiego tego rodzaju „sklepów”.

Z poważaniem

mł. asp. Ilona Sidorko

oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim

→ (mb)

22.03.2017

• foto: pixabay.com

• więcej materiałów w dziale: > „Interwencje”

 

 

7
0

Jedna myśl na temat “Ludzie listy piszą… dopalacze – błyskawiczna reakcja piotrkowskiej policji

 • 22/03/2017 o 17:23
  Permalink

  Nie od dziś wiadomo, że ,,Gazetą Trybunalską” wycierają sobie gęby piotrkowscy ormowcy, zomowcy, funkcjonariusze milicji obywatelskiej, konfidenci i wszelkiej maści poplecznicy ssący wymiono obecnej władzy samorządowej.
  ,,Gazeta Trybunalska” kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Czytam każdego dnia i szczerze pozdrawiam.

  66

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.