Listy do M. część 3 – dzień trzeci (dużo zdjęć)

Trzeci dzień pobytu ekipy filmowej realizującej w Piotrkowie kolejną odsłonę popularnej świątecznej komedii „Listy do M.” przebiegał na pracy na dwóch planach: w Rynku Trybunalskim i na ul. Łaziennej-Mokrej.

Wczesnym rankiem udało się nakręcić sceny bożonarodzeniowego jarmarku, do którego dekoracje budowano wczoraj po południu, a następnie pilnie strzeżono przez całą noc.

Po przerwie zaplecze techniczne i występujący w filmie aktorzy i statyści przenieśli się nieopodal, na jedną z uliczek odchodzących od zachodniego krańca rynku. Tam kręcono przejazd żółtego „ogórka” (vw bus) prowadzonego przez Tomasza Karolaka („Mel”). Zaś po południu na ulicy przemienionej na potrzeby produkcji na Smutną 6 pojawili się: Andrzej Grabowski („Czarek”), młodziutki, ale doświadczony Mateusz Winek („Kazik”, syn „Betty” i „Mela”) i Grzegorz Heromiński („Ludwiczek”) – niezapomniany „Adaś” z „Kingsajz” J. Machulskiego.

Na dwóch fotografiach zamieszczonych poniżej prezentujemy maszynę odpowiedzialną za rozpylanie sztucznego śniegu, którym faktycznie jest rozdrobiona celuloza – biodegradalna substancja.

Redakcja dziękuje pani Magdalenie Karpisz – II kierownikowi produkcji za pomoc w realizacji materiału foto.

→ (mb)

1.03.2017

• foto: © Zbigniew Rutkowski, Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o produkcji czytaj więcej: > tutaj

 

 

2
1

Jedna myśl na temat “Listy do M. część 3 – dzień trzeci (dużo zdjęć)

 • 02/03/2017 o 08:19
  Permalink

  Takie tam prostackie mam pytanie człowieka z ludu pracującego miast i wsi – CZY CI ARTYŚCI NALEŻĄ DO GRONA , ŚWIATŁEJ ELITY KULTURY I SZTUKI, KTÓREJ UWIERA i DLA KTÓREJ, TO NIENORMALNOŚĆ, polska, polacy i polskość, A Z KTÓREJ ŻYJĄ PEŁNĄ PASZCZĄ, NA KOSZT, KTÓREJ WYPIJĄ I ZAKĄSZĄ oraz POCHĘDOŻĄ BEZ ODPOWIEDZIALNOŚCI? Czy zadać można takie pytanie tym ludziom, czy jest to oburzające? Jak się odnoszą do podobnych i bardzo częstych wybryków jak ten ostatni z Teatru Powszechnego w Warszawie czy performerdz w Piotrkowie Trybunalskim? Tak pytam, bo chodzi o UCZCIWOŚĆ, przecież, a niedawno bardzo ciekawie o PRAWDZIE i UCZCIWOŚCI, na tej stronie dyskutowano.

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.