Ile zapłacimy za występ „Omegi” i Szpaka?

Wielkimi krokami zbliża się przypadający na 23 marca Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej ustanowiony przez parlamenty Polski i Węgier w 2007 roku.

Z niezrozumiałych powodów tegoroczne obchody organizowane w Piotrkowie Trybunalskim zostały przeniesione na 24 i 25 marca oraz dodatkowo opakowane w „Dni przyjaźni” trwające od 18 do 26 marca.

Najdroższym elementem obchodów będzie festyn rodzinny, jaki zaplanowano na sobotę 25 marca, podczas którego na scenie zbudowanej na terenie bazaru należącego do spółki „Ptak” przy ul. Dmowskiego wystąpią emerytowani wykonawcy z grupy „Omega”, której świetność minęła 40 lat temu oraz Michał Szpak – polski szansonista stworzony i wylansowany przez komercyjną stację telewizyjną

Tym razem organizatorem występów nie są jak zawsze urzędnicy z Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta, lecz Miejski Ośrodek Kultury dowodzony przez Elżbietę Łągwę-Szelągowską z zawodu przedszkolankę. I właśnie do niej trzy tygodnie temu wystosowaliśmy pismo z wnioskiem o dostarczenie kopii:

1) umowy podpisanej w dniu 19.01.2017 r. z zespołem rockowym „Omega”;
2) umowy podpisanej z wykonawcą muzycznym Michałem Szpakiem lub jego pełnomocnikiem / reprezentantem;
3) umowy podpisanej z właścicielem terenu przy ul. Dmowskiego, gdzie mają się odbyć występy w/w artystów;
4) dokumentów ofertowych nadesłanych w związku z zapytaniem dotyczącym techniki scenicznej oraz (jeśli została podpisana) umowy z wybranym podmiotem;
5) wszystkich nie wymienionych wyżej dokumentów / umów / porozumień związanych z organizacją koncertu przy ul. Dmowskiego w ramach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej np. ochrona, zabezpieczenie medyczne, sanitariaty, stoiska handlowe itd.

Proszę także o informację czy organizator przedsięwzięcia pozyskał jakiekolwiek wsparcie finansowe i w jakiej wysokości od instytucji / podmiotów zewnętrznych np. Urząd Miasta, sponsorzy itd.

Odpowiedź nadeszła kilka dni temu. Umów z wykonawcami Szelągowska nie udostępniła, bo nie może, więc nadal nie wiemy, ile dokładnie piotrkowianie zapłacą za występ podstarzałych węgierskich rockmanów i śpiewaka-Polaka, ale na konto MOK wpłynęło równe 252 265,44 zł netto. Można więc przyjąć, że wieczorek artystyczny będzie kosztować ćwierć miliona złotych. Na budżecie „bezpiecznie” zadłużonego, przez urzędników, miasta taka kwota nie robi przecież żadnego wrażenia.

Przynajmniej w porozumieniu zawartym pomiędzy MOK, a „Ptakiem” nie padają żadne sumy, a to świadczy o tym, że prawdopodobnie „Ptak” zarobi na sprzedaży miejsc pod gastronomię i handel.

Polecamy także do przeczytania tekst: > „Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy nie sypnie groszem”.

→ (mb)

7.03.2017

• foto: piotrkow.pl / youtube.com

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7
6

11 myśli na temat “Ile zapłacimy za występ „Omegi” i Szpaka?

 • 28/03/2017 o 15:12
  Permalink

  Michał Szpak „polskim szansonistą stworzonym przez komercyjną stację tv”?!!!! Nie wierzę w to co czytam! Porażający brak wiedzy autora i zupełne nieprzygotowanie do tematu. Sugeruję prześledzić muzyczną drogę Michała Szpaka i trochę poczytać o Jego dotychczasowych osiągnięciach bo jak widać autor nie zadał sobie tego trudu przed napisaniem artykułu.Nawiasem mówiąc, ten Artysta wart jest największych pieniędzy. Na koncercie odniosłem wrażenie, że licznie przybyła publiczność była zachwycona i wszyscy świetnie się bawili.

  3

  3
  Odpowiedz
 • 28/03/2017 o 14:49
  Permalink

  Napisze tylko 3 pkt.w komentarzu do cynicznego artykułu:
  1/ muzyka emerytów z Omegi jest więcej warta pod względem artystycznym niż muzyka disco polo, której to reprezentanci może i by nawet zaśpiewali za darmo, by tylko się wylansować
  2/ Michał Szpak to nie szansonista, a ARTYSTA, który w ubiegłym roku zdobył statuetkę Super Jedynka w kategorii Super Artysta 2016 oraz nagrodę GRAND PRIX OPOLE 2016 . przypomnę tylko, iż koncert w Opolu organizuje od zawsze nie telewizja komercyjna, a TELEWIZJA POLSKA publiczna. Poza tym Michał Szpak godnie reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji 2016. Jest zdobywcą potrójnej platyny za utwór reprezentowany właśnie na Eurowizji oraz zdobywca złotej płyty za krążek ” Byle być sobą”
  3/przedszkolanka to dziewczynka chodząca do przedszkola, a osoba pracujaca w przedszkolu jest nauczycielem przedszkola.

  7

  1
  Odpowiedz
 • 26/03/2017 o 03:28
  Permalink

  autorze pseudoartykulu, zanim cos napiszesz o Michale Szpaku, to zajrzyj chociaz do raz do internetu, posluchaj chociaz jednego utworu w wykonaniu ARTYSTY i poczytaj komentarze na youtube w roznych jezykach, Policz takze, ile fanclubow ma ten ARTYSTA na calym swiecie. Moze tez dowiesz sie, ze na koncerty Michala Szpaka przyjezdzaja fani z roznych krajow. O tym, ze Michal Szpak zdobyl GRAND PRIX OPOLE 2016 i ze byl reprezentantem Polski na Eurowizji 2016, gdzie publicznosc europejska uplasowala Go na 3 miejscu. tez widac nie wiesz, To dlaczego bierzesz pieniadze za te brednie i zlosliwosci, ktore wypisujesz o ARTYSCIE?

  9

  26
  Odpowiedz
 • 09/03/2017 o 17:38
  Permalink

  To dlatego ostatnio zaczęto sprzątać miasto. Wszystko przez, lub dzięki wizycie zagranicznych Gości. Ja w swojej naiwności myślałam, że to dla nas – mieszkańców.

  35

  4
  Odpowiedz
 • 08/03/2017 o 13:19
  Permalink

  Zastanawiam się: dlaczego ten koncert nie odbędzie się w amfiteatrze, który należy do miasta i za, którego utrzymanie płacimy – jako podatnicy? Tylko organizowany jest w innym miejscu , i generowane są dodatkowe koszty. To dopiero gospodarność po piotrkowsku !!!

  86

  3
  Odpowiedz
  • 08/03/2017 o 17:52
   Permalink

   amfiteatr pomiesci GORA 1200,a moze przybyc do miasta 10krotnie wiecej fanów

   4

   30
   Odpowiedz
 • 08/03/2017 o 01:09
  Permalink

  Panie Baryła, nie bądź Pan tak naiwny i nie przyjmuj do wiadomości takich pierdół informacyjnych popychanych przez przedszkolankę Szelągowską a dotyczących treści umów (przekazanej PUBLICZNEJ KASY za występy gościnne) za wykonaną „pracę” przez zaproszonych artystów. Przecież treść takich umów w zupełności wyczerpuje znamiona informacji publicznej!!! Jeśli pani Szelągowska miga się od udostępnienia tej informacji, to należy ją poinformować o tym, że ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej stanowi m.in.:

  Art. 23. Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Od wydanej decyzji odmownej można złożyć też skargę do sądu administracyjnego (zgodnie z ogólnymi zasadami przewidzianymi w ustawie – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi).

  A co to pani Szelągowska jest na swoim prywatnym folwarku???

  Pozdrawiam

  109

  4
  Odpowiedz
 • 07/03/2017 o 18:14
  Permalink

  Można przecież spytać ile wydano na organizację koncertu w tym dniu i będziemy wiedzieć o ile jesteśmy ubożsi jako miasto

  132

  3
  Odpowiedz
 • 07/03/2017 o 18:01
  Permalink

  Przecież tę niegospodarność widać na każdym kroku. Należy ubolewać, że nawet MOK jest członkiem tej wielkiej machiny mającej na celu zadłużyć miasto na jak najwyższe kwoty. W końcu koszty obsługi długów przekroczą wartości przeznaczane na inwestycje i w XXI wieku zatrzymamy się na takim etapie, że z całego świata będą przyjeżdżać reżyserzy i kręcić filmy nawet z pierwszej wojny światowej.
  Większość pracowników zatrudnionych w urzędzie miasta i mieszkająca w okolicznych wioskach ma to gdzieś.
  Większość pracownikow zatrudnionych w starostwie i mieszkająca w gminie Rozprza ma to gdzieś.

  136

  5
  Odpowiedz
 • 07/03/2017 o 16:38
  Permalink

  Tyle kasy za emerytów z Węgier? Przecież to kolejne igrzyska za publiczne pieniądze.

  138

  6
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.