III Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Punktualnie o godzinie 17:00 w środę 1 marca 2017 r. w Rynku Trybunalskim zebrała się grupa około 150 osób, aby uczcić przypadający dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Wśród biało-czerwonych i zielonych flag, bannerów z portretami tych, którzy niedługo po zakończeniu II wojny światowej zginęli w nierównej walce z funkcjonariuszami bezpieki, dostrzec można było wiele młodych twarzy. To bardzo cieszy, że młodzież pojawia się na takich uroczystościach spontanicznie, chcąc zamanifestować jedność ze swoimi rówieśnikami, którzy zmierzyli się z hitlerowcami i Sowietami, że pamięta, iż największym złem w Polsce po 1945 r. była i jest „czerwona hołota” – nadal obecna w przestrzeni publicznej. Jej odpryski pojawiają się na marszach KOD-u, obchodach rocznic: 3 Maja, wybuchu Powstania Warszawskiego, itd. Nadal mają ciche przyzwolenie władz miasta, które choć udają „prawicowe” kolaborują z komunistami i esbeckimi donosicielami.

Po krótkim postoju w Rynku, manifestanci w zwartym szyku udali się pod pomnik „Żołnierzy Wyklętych”. Marsz zakończył się po zmroku, przed godziną 18:00. Jego organizatorami były piotrkowskie organizacje patriotyczne i narodowe.

→ (mb)

1.03.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o „Żołnierzach Wyklętych” czytaj więcej: > tutaj

 

 

6
2

5 myśli na temat “III Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 • 02/03/2017 o 11:28
  Permalink

  A przecież JEST to ŚWIĘTO PAŃSTWOWE! Na ulicach miasta widziałem jedną flagę. A reszta? Właściciele i administratorzy budynków nie byli łaskawi uszanować swoich przodków.

  43

  0
  Odpowiedz
 • 02/03/2017 o 09:04
  Permalink

  A cóż w tym czasie robili „patrioci” z Pasażu Rudowskiego?
  Ano Marian Błaszczyński na wniosek Krzysztofa Chojniaka zwołał nadzwyczajną sesję, właśnie na 01.03.2017 na godz. 16:00. Ale nie była to sesja, która oddawałaby cześć i chwałę bohaterom,
  OJ NIE!!!
  Sesję zwołano po to aby zająć się kolejną zmianą budżetu, nie ostatnią zapewne. (Tak na marginesie, czy Chojniak & świta parę tygodni/miesięcy temu nie wiedzieli o swoich planach remontowych?, to po co był uchwalany budżet?)
  A jak zareagowali radni „patrioci”? Ano nijak. Żadnemu z nich nie przyszło do głowy wnieść wniosek o przerwę, po to aby móc uczestniczyć w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych w obchodach z tej okazji tj. w marszu. A może ich uszy nie są w stanie znieść haseł na nim głoszonych.
  Komuna ma się dobrze, im wyżej tym mocniej.

  47

  0
  Odpowiedz
 • 02/03/2017 o 08:35
  Permalink

  Dla uzupełnienia wiedzy o przeszłości warto wejść na takie oto strony – http://katalog.bip.ipn.gov.pl/ oraz http://inwentarz.ipn.gov.pl/#
  Można się wiele dowiedzieć, z informacji tam zaklepanych, o stanie polskiego patriotyzmu i polskiej moralności, nie tylko w Piotrkowie, lecz w całej Polsce i w różnych warstwach, zawodach i regionach. Ciekawe może być z tego studium psychologii i socjologii oraz nie mniej zajmujące dyskusje filozoficzne i teologiczne. Jednak należy stanąć w prawdzie przed faktami i uczciwie o nich mówić, bez emocji, bez zawiści i bez chęci zemsty. Bo ‚TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA’ i podobno wyzwalająca.

  45

  0
  Odpowiedz
 • 01/03/2017 o 18:54
  Permalink

  Jakoś inne mediuma piotrkowskie nie mają fot. Ciekawe dlaczego? Czyżby dlatego, że nie firmuje tej manifestacji ELYTA WADZY miejskiej i jej rzekoma opozycja?

  48

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.