Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – nikt nic nie wie

Władze Piotrkowa są podniecone. Podobnie, jak urzędnicy zaangażowani w obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który choć przypada 23.03, w tym roku będzie obchodzony, aż dwa dni – 24 i 25 marca.

Ekscytacja zapowiedzianą wizytą prezydentów Polski i Węgier dla prowincjonalnego Piotrkowa jest w pełni uzasadniona, gdyż międzynarodowe spotkanie będzie najważniejszym wydarzeniem od czasu pamiętnych Centralnych Dożynek, które odbyły się w 1979 roku.

Kliknij, aby powiększyć.

Dziś sprawdziliśmy, co o zbliżającym się Dniu Przyjaźni piszą polskie media. Korzystając z przeglądarki firefox i wyszukiwarki google wpisaliśmy zapytanie: „dni przyjaźni polsko-węgierskiej 2017”. Pierwszych jedenaście wyników, jakie się pokazały, pochodziło z portali lokalnych, w tym „Gazety Trybunalskiej”. Nie ma w tej grupie ani jednego przekazanego przez duże stacje telewizyjne czy witryny internetowe. Dopiero na kolejnej stronie znalazła się depesza PAP opublikowana przez „rp.pl” zawierająca wypowiedź rzecznika Kancelarii Prezydenta Magierowskiego (> link).

Jednak najciekawsze jest to, że na stronie „prezydent.pl” w kalendarium wydarzeń nie istnieje wpis dotyczący wizyty prezydenta Dudy w Piotrkowie, choć znajduje się informacja o oficjalnej wizycie  pary prezydenckiej w Republice Słowenii (> link).

Wygląda więc na to, że obecność Andrzeja Duda i Jánosa Ádera w Piotrkowie Trybunalskim będzie nic nie znaczącym epizodem.

→ (mb)

14.03.2017

• grafika: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o Dniu przyjaźni PL-HU czytaj: > tutaj

Uaktualnienie: Już po publikacji tekstu na stronie „prezydent.pl” w zakładce „dla mediów” znalazła się następująca wiadomość:

Piątek, 24 marca 2017 08:00 – Sobota, 25 marca 2017 19:00

Wizyta Prezydenta Węgier z Małżonką w Polsce w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W dniach 24-25 marca 2017 roku (piątek-sobota) w ramach Dni Polsko-Węgierskich wizytę w Polsce złoży Prezydent Węgier János Áder z Małżonką.

Obsługa medialna wyłącznie dla osób akredytowanych.  Zgłoszenia akredytacyjne (zawierające: imię, nazwisko, nazwę redakcji, imię ojca, numer PESEL, numer legitymacji prasowej, markę i numery rejestracyjne wozów transmisyjnych oraz numer telefonu kontaktowego) przyjmuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim do 21 marca 2017 roku (wtorek) do godz. 12.00 na stronie:  http://www.800lat.piotrkow.pl/akredytacje-f25

Jednak kalendarium nie zostało nadal zaktualizowane.

 

 

6
2

3 myśli na temat “Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – nikt nic nie wie

 • 17/03/2017 o 08:49
  Permalink

  Ile zapłacili Strefie FM za nachalną propagandę nic nie znaczącego wydarzenia?

  75

  1
  Odpowiedz
  • 17/03/2017 o 09:39
   Permalink

   Ustalimy i poinformujemy, ale po zakończeniu wydarzenia. (red.)

   75

   1
   Odpowiedz
 • 15/03/2017 o 22:40
  Permalink

  Cichociemny prezydent miasta jest przeciwnikiem obecnego Prezydenta RP, więc po co ma głosić wszem i wobec, że głowy panstw Polski i Węgier będą brały udział w obchodach?
  To taka oczywista oczywistość, że nasze miasto jest gospodarzem tych wydarzeń..

  74

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.