Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – kino „Helios” – kto kogo robi w balona?

W zamieszonym 7 marca 2017 r, na stronie Urzędu Miasta „piotrkow.pl” informatorze kulturalnym czytamy, że w dniach 21-23 marca w kinie „Helios” należącym do spółki akcyjnej „Agora” odbędzie się przegląd kina węgierskiego z okazji Dni Przyjaźni.
Kliknij, aby powiększyć.

Na kartach informatora jest wyraźnie napisane, że na projekcje filmowe wstęp będzie bezpłatny. Na dowód tych słów zamieszczamy kopię zapowiedzi. Choć filmy, jakie mają zostać zaprezentowane, są już mocno zleżałe, bo najnowszy z nich pochodzi z 2009 r., dla wielu niezamożnych osób, których nie stać na bilet, seanse są okazją do otarcia się o kulturę.

Tak też zrobił nasz Czytelnik, człowiek uczciwy, choć, jako rencista, liczący się z każdym groszem. Wybrał się do „Heliosa”, aby zapytać o darmową wejściówkę na „Mefisto” – obraz I. Szabo z 1981 r. (sic!), a tam mu powiedziano, że i owszem może obejrzeć ten dramat, ale musi nabyć bilecik za 21 złotych. Pan bilet kupił, aby nie robić wiochy, ale rozczarowanie pozostało.

Kliknij, aby powiększyć.

Przyszedł więc do redakcji i się poskarżył, a my tę historyjkę opisaliśmy, bo bardzo nie lubimy, jak ludzi w biały dzień wali się w rogi. Poczekamy dwa dni, może ktoś z organizatorów Dni Przyjaźni do nas napisze, albo zadzwoni i Czytelnikowi zwróci pieniądze, albo inaczej zrekompensuje poniesiony wydatek. Jeśli nie, to my zadzwonimy.

→ (mb)

22.03.2017

• foto: piotrkow.pl

 

 

10
1

6 myśli na temat “Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej – kino „Helios” – kto kogo robi w balona?

 • 23/03/2017 o 16:09
  Permalink

  Brawo precz z Chojniakiem i jego świta (…) warta w Piotrkowie tylko życie utrudniają ludzi a szczególnie młodym rodzina .

  11

  0
  Odpowiedz
 • 23/03/2017 o 15:56
  Permalink

  Jak dobrze że ten PiS podjął dobrą decyzję za piotrkowian odnośnie prezydentury Chojniaka!!!

  13

  0
  Odpowiedz
 • 23/03/2017 o 10:35
  Permalink

  Na szczęście już długo tym Prezydentem nie będzie! Jeszcze tylko 1,5 roku i do widzenia.

  27

  0
  Odpowiedz
 • 23/03/2017 o 08:24
  Permalink

  Bo ten „wstęp wolny” to podobno na hasło jest.

  Hasło: „Niech żyje nam nasz ukochany, przewielebny Pan, fundator biletu na seans, oczywiście nie z własnej kieszeni a z kieszeni podatnika, Kabza.”

  Nie ma darmowych obiadów, bez względu czy Pan zapłacił za bilet w kasie, czy nie to i tak zarówno Pan jak i każdy mieszkanie Piotrkowa za to płaci. Władza nie ma własnych pieniędzy, oni nigdy nie prowadzili własnego biznesu choćby przez 3 dni, np. sklepiku z warzywami.

  26

  0
  Odpowiedz
 • 22/03/2017 o 20:13
  Permalink

  Oszustwo zwykłe

  Oszustwo polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez jeden z trzech sposobów określonych w art. 286 k.k.:

  – wprowadzenie w błąd, tzn. wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego, np. przez twierdzenie, że sprzedawany bezwartościowy metalowy pierścionek jest złoty),
  – wyzyskanie błędu innej osoby, tzn. wykorzystanie przez sprawcę już istniejących, niezgodnych z rzeczywistością, opinii lub wyobrażeń osoby rozporządzającej mieniem (wyrok SN z 27 października 1986 r., OSNPG z 1987 r. nr 7, poz. 80),
  – wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania przez inną osobę, tzn. wyzyskania stanów stałych (np. choroba psychiczna) lub przemijających (np. stan upojenia alkoholowego, po zażyciu narkotyków), zakłócenia świadomości ofiary albo niedojrzałość psychiczną (gdy pokrzywdzony jest dzieckiem).

  Skutkiem przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 par. l k.k., jest niekorzystne rozporządzanie mieniem przez osobę pokrzywdzoną.

  Pozostaje ustalić, czy oszustwa dopuścił się Urząd Miasta czy kino Helios (spółka Agora).

  58

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.