W Piotrkowie na ulicach giną ludzie. Husaria polska 21-02-2017

1 lutego w piotrkowskiej przestrzeni medialnej pojawił się dramatyczny film, na którym widać jak rozpędzone audi A3 wyprzedza stojący przed przejściem dla pieszych samochód, na którym znajdują się dwie nastolatki.
Kliknij, aby powiększyć.

Video przedstawiające drogowego bandytę dostępne jest pod adresem: https://www.facebook.com/piotrkow.ruch.drogowy/.

Problem jednak w tym, że do wykroczeń z udziałem pojazdów i pieszych dochodzi na piotrkowskich ulicach bezustannie. Oto kolejny przykład, tym razem z dzisiejszego poranka. Plac Tadeusza Kościuszki, bordowy mercedes vaneo na tomaszowskich numerach rejestracyjnych nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach.

 

W lutym Komenda Miejska Policji przedstawiła roczne zestawienie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta. Dane są zatrważające.

A wszystko to w naszpikowanym kamerami mieście. Niestety funkcjonariusze  z ruchu drogowego na ulicach Piotrkowa są praktycznie niewidoczni, prewencja nie istnieje, a straż miejska ma bardzo ograniczone pole działania. Nie może być dobrze, skoro sami stróże prawa często łamią przepisy na straży których stać powinni. Pisaliśmy o tym w art.: > „Piotrkowska policja łamie przepisy ruchu drogowego!”.

→ (mb)

21.02.2017

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• „Husaria polska” więcej filmów: > tutaj

 

 

3
0

6 thoughts on “W Piotrkowie na ulicach giną ludzie. Husaria polska 21-02-2017

 • 21/02/2017 at 18:08
  Permalink

  Nie przesadzajcie, gość jest z Tomaszowa, a tam obowiązują zupełnie inne zasady ruchu drogowego. Mam wyrok tomaszowskiego sądu w sprawie mojej kolizji na skrzyżowaniu równorzędnym w Tomaszowie – więc pierwszeństwo powinien mieć pojazd nadjeżdżający z prawej strony. Ale tomaszowski sąd orzekł, że pierwszeństwo ma pojazd poruszający się drogą dłuższą i szerszą, a nie pojazd, który nadjechał drogą krótszą z prawej strony (drogi były jednakowej szerokości).

  5

  0
  Reply
  • 24/02/2017 at 16:24
   Permalink

   A możesz wrzucić skan tego wyroku (oczywiście z wymazanymi danymi osobowymi)?

   3

   0
   Reply
 • 21/02/2017 at 13:42
  Permalink

  Czy nikogo nie zainteresowały pachołki w strefie parkowania na Słowackiego (obok poczty i skweru). Podpowiadam proszę zobaczyć oznakowanie pionowe i poziome. W strefie płatnego parkowania jednak można było parkować za darmo… HiHi

  8

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.