Szukanie kruczka na lewego wnuczka

Dzięki zmasowanej akcji policji, udało się schwytać niebezpiecznego przestępcę i jego wspólnika, parających się wymuszeniami, okradaniem samotnych staruszek i działających w sposób zorganizowany na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej.

Akcję należy uznać za sukces, gdyż osobnik ten, pozbawiony wszelkiej moralności, nie gardził przysłowiowym „wdowim groszem” i wykorzystywał empatię osób uzależnionych od samotności.

Okazuje się że czasem łatwiej sprowadzić podejrzanego w ręce sprawiedliwości, niż wysmażyć na niego akt oskarżenia. Sędzia uznał, że tymczasowe aresztowanie gangstera nie jest konieczne i wyznaczył kaucję w wysokości trzystu tysięcy, co dla osobnika posiadającego dwa samochody marki ferrari, nie było chyba kwotą wygórowaną.

Takie zachowanie sędziów może budzić podejrzenia, ale nie dziwić. Przywykli widać do oceniania ludzi na podstawie ich dorobku, a na ich mentalności ciąży jeszcze przaśność poprzedniego systemu. Podobne zabezpieczenie wobec kogoś, komu grozi całkowity przepadek mienia, może być uważane za naiwność, ale przecież nie nam oceniać wybrańców Temidy, którzy są bezstronni i nie podlegają naciskom osób chcących natychmiastowej zemsty.

Kiedyś, takiego szulera wysmarowano by smołą i wytarzano w pierzu, albo tak długo łamano kołem, aż by wydal swoich wspólników. Dzisiejszy sąd to instytucja humanitarna, z klasą i ma podejście do człowieka na miarę jego czynów, a taki osobnik, to przecież artysta w swoim fachu, istny Arsen Lupin.

Ten specjalista od ludzkiej psychiki wymyślił aktywność gospodarczą i zorganizował proceder na szeroką skalę. Przy nim jakiś tam laureat Nagrody Nobla, to finansowy „cienki Bolek”. Można by powiedzieć że stworzył narodowy produkt eksportowy, który nie potrzebował dotacji z Unii Europejskiej. I pomyśleć że bohater afery i jego brat (obaj narodowości romskiej), nie ukończyli nawet szkoły podstawowej.

Ale żeby nie być gołosłownym, należy dodać, że mamy tu do czynienia z kimś, kto może wpłynąć bez wątpienia na naszą gospodarkę, a przede wszystkim bankowość. Żerował on, jak wiadomo, na osobnikach, przeważnie płci żeńskiej, przebywających w stanie częściowej demencji, a posiadających w domu ukryte pod pościelą lub bielizną czystą, żywą gotówkę. Pieniądze odkładane na czarną godzinę, leżały leniwie i bezproduktywnie, zmuszając państwo do zaciągania pożyczek dla zachowania płynności finansowej, a jak może nie każdy wie, wprowadzenie nowych banknotów jest związane z powiększeniem rezerwy walutowej reprezentowanej w „koszyku walutowym”.

W naszym przypadku chodzi rzecz jasna o dolary, których posiadaniem wyrażamy swój amerykański patriotyzm i solidarność z umową z Bretton Woods. W sytuacji zagrożenia, większość prawdziwych wnuczków wymusi na swoich babciach założenie konta bankowego i przechowywanie tam swoich rezerw, ograniczając górną wartość wypłaty. W ten sposób może dojść do poważnych zmian na rynku stop procentowych, a nasz złoty zyska na wartości względem liczących się walut.

Wróćmy jednak do samego oskarżonego i jego zwolnienia. Mam ogromne wątpliwości, czy kiedykolwiek stanie on przed sądem, jest bowiem kimś niezwykle cennym nie tylko dla świata przestępczego, ale także organów ścigania. Oczywiście, kiedy nagle zniknie, nikt nie będzie wiedział, czy zainteresowała się nim Camorra i szkoli mafiosów na Sycylii, czy też siedzi w Nowym Yorku i uczy agentów FBI, jak uchronić bogate emerytki z Florydy, przed amatorami ich diamentów.

Bez końca można tak dywagować, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z wyjątkową nonszalancją prawną, zakrawającą na arogancję, bo jak pisał Paweł Dobrowolski, ekspert w obszarze gospodarki:  w Polsce jak nie robisz nic złego, to sędzia i tak wymierzy ci karę. Bo to jest Polska. Jak nie tym paragrafem, to innym władza ci pokaże…

→ Marek Niegodajew

13.02.2017

• foto: cbsp.policja.pl

• czytaj: > „Hoss”- pomysłodawca mafii wnuczkowej w rękach CBŚP”

• więcej artykułów M. Niegodajewa: > tutaj

 

 

10
1

2 myśli na temat “Szukanie kruczka na lewego wnuczka

 • 20/02/2017 o 18:27
  Permalink

  Jest list gończy za tym człowiekiem. W związku z tym można pokazywać twarz. Dopiero jak go złapią (policje i wymiary sprawiedliwości w całej Europie bały się go ruszyć, aby nie być, zgodnie z nowomową politycznej poprawności – w skrócie polpop, oskarżonymi o rasizm, ksenofobie i inne podobne bezeceństwa szalejące w prawicowych mediach, organizacjach i wśród ludzi; to jest jak z tym gwałtami w Niemczech w zeszłym roku, gdy policja i media o tym nie podawały, gdyż zbrodni tych dokonywali, tak chętnie zapraszani, przez kanclerz Merkel, muzułmanie) będzie trzeba zakryć twarz, a przynajmniej oczy i podawać inicjały. Co za dwulicowość.

  4

  0
  Odpowiedz
 • 14/02/2017 o 18:25
  Permalink

  Jakiej narodowości? To Rumun jest, a nie Cygan? Pewnie pochylił się nad nim sędzia T….a?! Czy autorowi bardzo dobrego arta chodzi o laureatów EKONOMICZNEJ Nagrody Nobla czy z jakiejś innej dziedziny? A jeżeli chodzi o rezerwy finansowe, to lepiej jak nasz rząd lokował by je w złoto, srebro i platynę, niż w papierki zadrukowane nie wiem jak dużymi wartościami. Tak od lat robią Chiny, Rosja, Niemcy, przy czym Niemcy żądają przewiezienia swojego państwowego złota z Ameryki i Londynu do Vaterlandu, Indie, …. ,

  6

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.