Sukces „Krokusa” – piotrkowskiej firmy elektronicznej

W Urzędzie miasta stołecznego Warszawy rozstrzygnięto największy w Polsce przetarg na dostawę 119 elektronicznych syren alarmowych, stacji pogodowych oraz stacji pomiaru poziomu wody. Wyprodukuje je piotrkowska firma „Krokus”.
Kliknij, aby powiększyć.

Aktualnie system ostrzegania składa się z 54 urządzeń. Urząd zamierza rozbudować jego architekturę, a tym samym zwiększyć słyszalność ostrzeżeń na terenie stolicy.

Kontrakt na dostawę i montaż opiewa na 4,1 mln złotych, a czas realizacji zlecenia, to koniec listopada 2017. Urządzenia są tak dobre, że producent zapewnił 20-letnią gwarancję na sprzęt.

Zakład „Krokus” Systemy Elektroniczne założył w 1996 roku Rajmund Soboński – absolwent I LO im. B. Chrobrego, konstruktor i pasjonat elektroniki. Na początku pracę znalazło sześć osób. Od chwili swojego powstania firma projektowała i wykonywała systemy alarmowania ludności. Wkrótce stała się jednym z najpoważniejszych, w tej dziecinie, graczy w kraju.

W 2015 r. „Krokusa” przejął Piotr Kuźnicki – prekursor technologii oświetlenia LED w Polsce, co pozwoliło firmie zdywersyfikować przychody. Zmieniła się siedziba, przedsiębiorstwo rozrosło się. W tej chwili zatrudnia 20 osób. Założyciel firmy pozostał w jej składzie osobowym, pełni funkcję projektanta.

→ (mb)

31.01.2017

• foto: krokus

 

 

6
1

Jedna myśl na temat “Sukces „Krokusa” – piotrkowskiej firmy elektronicznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.