Misiewicz na celowniku prokuratury

Nie ustaje zainteresowanie Bartłomiejem Misiewiczem i to nie tylko za sprawą jego ekscesów obyczajowych.

Jak informuje internetowa strona resortu ścisłe kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej składa się z siedmiu osób: ministra, szefa Sztabu Generalnego WP, sekretarza stanu, trzech podsekretarzy i dyrektora generalnego MON. Jeszcze do niedawna w składzie tym był Bartłomiej Misiewicz- cudowne dziecko polskiej obronności i zbrojeniówki, pełniący funkcję rzecznika prasowego MON i dyrektora gabinetu politycznego ministra Macierewicza.

O działaniach wiceministrów, szefa sztabu i dyrektora MON opinia publiczna wie niewiele, albo nic, gdyż od roku personą nr 1 w ministerstwie jest 26-letni Bartłomiej Misiewicz, zwany pieszczotliwie Bartkiem, Miśkiem itd. To na jego osobie skupia się uwaga mediów, a to za sprawą kolejnych skandali, których jest bohaterem. Co ciekawe, ale i przygnębiające, że Macierewicz i prezes Prawa i Sprawiedliwości Kaczyński tolerują, a nawet usprawiedliwiają kolejne wyczyny Misiewicza.

Ta swoista niemoc budzi uzasadnione niezadowolenie społeczeństwa, w tym także członków i sympatyków PiS, gdyż w znacznym stopniu podważa autorytet nie tylko Ministerstwa Obrony Narodowej, ale także całego rządu.

Jak poinformowała wczoraj, 8.02.2017 r., Polska Agencja Prasowa, Prokuratura Okręgowa w Warszawie, na polecenie sądu, wszczęła śledztwo w sprawie wtargnięcia w nocy z 17 na 18 grudnia 2015 r. do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Operacją dowodził ówczesny doradca w gabinecie politycznym szefa MON Bartłomiej Misiewicz wspierany przez funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu i Żandarmerii Wojskowej.

Prokuratura ma także ustalić, czy minister Macierewicz nie złamał prawa, odwołując szefów CEK. Śledztwo jest wynikiem zażalenia, jakie złożył do do sądu adw. Antoni Kania-Sieniawski pełnomocnik byłego  kierownictwa Centrum na decyzję prokuratury, która wcześniej odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.

→ (mb)

9.02.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Misiek – słów kilka o Bartłomieju Misiewiczu”

 

 

4
0

One thought on “Misiewicz na celowniku prokuratury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.