Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy nie sypnie groszem

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zbliża się wielkimi krokami. W tym roku będzie obchodzony w Piotrkowie Trybunalskim.

Oficjalne uroczystości z udziałem prezydentów Polski i Węgier: Andrzeja Dudy i Jánosa Ádera odbędą się w dniach 24 i 25 marca 2016 r., a całe świętowanie zaplanowano na 18-26 marca.

Ponieważ zawsze interesują nas wydatki, a nie tylko wartość merytoryczna rozmaitych przedsięwzięć realizowanych na terenie Piotrkowa, wysłaliśmy zapytanie do Marka Magierowskiego – szefa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP z prośbą o odpowiedź czy w związku z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Kancelaria Prezydenta RP partycypuje w kosztach uroczystości?

3 lutego 2017 r. otrzymaliśmy pismo o treści:

Szanowny Panie Redaktorze,

W kwestii kosztów uprzejmie informujemy, że zwyczajowo Kancelaria Prezydenta RP partycypuje tylko w tej ich części, która obejmuje osobisty udział Prezydenta RP oraz towarzyszących mu osób.

Jednocześnie informujemy, że na dzień dzisiejszy Kancelaria Prezydenta RP nie poniosła jeszcze żadnych kosztów.

Odpowiedź jednoznacznie wskazuje, że Kancelaria nie przekaże miastu złamanego grosza na organizację międzynarodowej imprezy, a wszystkie koszty spadną na zadłużony po uszy magistrat. Jakie więc będą z tego korzyści dla Piotrkowa? Już teraz możemy odpowiedzieć: żadne.

→ (mb)

14.02.2017

• grafika: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej na ten temat przeczytasz: > tutaj

 

 

3
1

4 thoughts on “Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy nie sypnie groszem

 • 16/02/2017 at 11:42
  Permalink

  Szanowna Redakcjo! JEST! JEST! JEST! Jest Komitet Honorowy obchodów 800 lat Piotrkowa, może nie tyle założenia miasta czy praw miejskich, co zachowanej wzmianki w dokumentach. Nieważne! Ale JEST! W świetlanym towarzystwie ‚kuzynów, przyjaciół i znajomych króliczka’ nie ma nikogo z „Solidarności”, od kombatantów, organizacji narodowych-niepodległościowych-tradycyjnych i PO. I chyba dobrze! Jestem bardzo ciekawy i może inni w Piotrkowie również, ilu z tych ludzi było prominentami i współpracownikami komunistów przed 1990, tajnymi też? Tak więc wizyta Prezydentów Węgier i Polski w tej sytuacji jest nie zagrożona – BĘDZIE POMPKA, jakich mało było, no może 1979 jak nasz Umiłowany Towarzysz Edward I Wspaniały GIEREK dożynał swoją władzę w Piotrkowie. Czy tego wiekopomnego powołania komitetu Redakcja nie odnotuje? Pozdrowionka!

  3

  0
  Reply
  • 16/02/2017 at 11:44
   Permalink

   Odniesiemy się do tego wydarzenia w najbliższym czasie. Dziękujemy za cenny komentarz. (red.)

   3

   1
   Reply
 • 14/02/2017 at 20:55
  Permalink

  Może jeszcze jakąś ulicę wyasfaltują przy okazji?

  4

  1
  Reply
 • 14/02/2017 at 19:35
  Permalink

  Cha! Ha! He! Chi! Che! Hi! Jak to nie będzie żadnych korzyści – a sława na całe: Węgry i Polskę, a promocja miasta, a tłumy dziennikarzy, których trzeba wyżywić i obsłużyć, a podanie informacji w mediach, a być może z tej okazji posprzątane miasto, a ogrzanie się w świetle prezydentów Węgier i Polski miejskich włodarzy z Komendantem Głównym Piotrkowa Panem Chojniakiem Krzysztofem, mgr. inż. na czele, to NIC? Panie czy Pani Redaktorstwo, jak tak możecie pisać – ŻADNA korzyść????!!

  5

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.