Ja, prosty żołnierz Armii Krajowej – koncert piosenek patriotycznych

Sto dwadzieścia osób wysłuchało w miniony piątek 24.02.2017 r. pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekraczyka.

Występ odbył się w dolnym kościele NSJ w Piotrkowie Trybunalskim, był pierwszym z wydarzeń rocznicowych, podczas których wspominamy żołnierzy niezłomnych. I choć Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada 1 marca, prawicowe środowiska skupione w Ruchu Narodowym, ONR, Klubie Historycznym, Pobudce i Klubie „Gazety Polskiej” postanowiły rozłożyć obchody na kilka dni.

Na sali dostrzegliśmy m. in. posła Ziemi Piotrkowskiej Grzegorza Wojciechowskiego i radną Wiesławę Olejnik oraz szefów lokalnych struktur organizacji patriotycznych.

Utwory Czajkowskiego i Piekarczyka potrafią celnie trafiać w serca słuchaczy, może nie jest to twórczość nadmiernie wyszukana, ale właśnie w prostym, szczerym języku tkwi siła historycznego przekazu. Gdyby wykonawcy wystąpili w miejscu o lepszej akustyce, dobrze oświetlonym i nagłośnionym efekt byłby nadzwyczajny. Tematyka utworów jest na tyle wyrazista, że podczas słuchania duetu pojawia się cały wachlarz emocji.

Zawsze chętnie uczestniczymy w wydarzeniach, za których organizacją nie stoją władze miejskie, gdyż mamy pewność, że na widowni nie dostrzeżemy byłych esbeków, komunistów, donosicieli, PRL-owskich łajdaków, ormowców, milicjantów, farbowanych lisów, zdrajców, a także wyrobników ze służalczych i niemieckich mediów.

 

→ (mb)

25.02.2017

• foto: © Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”

 

 

 

7
3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.