Czy to już baby boom? W tym roku urodzi się rekordowo dużo dzieci

Efekty programu 500 plus są dobre; jeżeli tempo przyrostu liczby urodzeń dzieci się utrzyma, to przekroczenie magicznej liczby 400 tys. urodzeń w 2017 roku jest prawie pewne – powiedział w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rafalska oceniła w środę w RMF FM, że efekty działania programu 500 plus są dobre. „Chcemy, żeby one się utrzymały” – podkreśliła.

Minister powiedziała, że wzrost liczby urodzin dzieci, dzięki programowi 500 plus jest jak najbardziej oczekiwany. „Nasze prognozy były oszczędniejsze, niż efekt końcówki tego roku” – przyznała. Jak poinformowała, w listopadzie 2016 r. urodziło się o 5 tys. więcej dzieci, w porównaniu do listopada 2015 r.

Jak dodała, gdyby tempo miesięcznego przyrostu liczby nowo narodzonych dzieci utrzymało się w pozostałych miesiącach, to można powiedzieć z duża dozą prawdopodobieństwa, że program 500 plus miał w tym swój znaczący udział. Według minister, rząd – dzięki wzrostowi liczby urodzin dzieci – „wytrącił” przeciwnikom programu 500 plus „najpoważniejsze argumenty”.

Zdaniem Rafalskiej, jeżeli tempo miesięcznego przyrostu liczby urodzeń dzieci utrzyma się w pozostałych miesiącach, to „przekroczenie magicznej liczby 400 tys. urodzeń (w 2017 roku) jest prawie pewne”. Jak zaznaczyła, „może to być nawet na poziomie 420 tysięcy (urodzeń), albo więcej”.

→ mp / Kurier PAP

10.02.2017

• foto: pixabay.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.