Baśń o uczciwym Gumulcu – Szelągowska

Pomimo wczorajszego nagłośnienia przez naszą gazetę kradzieży własności intelektualnej dokonanej przez Bartłomieja Gumulca, nauczyciela języka polskiego ze SP nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, amatorsko zajmującego się działalnością teatralną, kolejne dwa przedstawienia „Opowieści z imbryka” zostały bez przeszkód wystawione na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Bajkę pokazano o godz. 9:00 i 10:30. W obu przypadkach widownia nie zawiodła, nieświadome niczego dzieciaki obejrzały produkt stworzony przez Gumulca i jego trupę.

Zapytaliśmy dyrektor MOK Elżbietę Łągwę-Szelągowską dlaczego, mimo posiadanej wiedzy, że sztuka jest plagiatem, a więc jego twórca popełnia przestępstwo, zezwoliła na występy w kierowanej przez siebie placówce?

 

→ (mb)

23.02.2017

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj: „Baśń o uczciwym Gumulcu”

 

 

 

190
1

12 thoughts on “Baśń o uczciwym Gumulcu – Szelągowska

  • 02/10/2017 at 14:14
    Permalink

    Kradną również: kabaret moralnego niepokoju, hrabi, g. halama i wielu, wielu innych.

    1

    0
    Reply
  • 23/02/2017 at 20:40
    Permalink

    Wytrzymamy do jesieni 2018, wytrzymamy

    83

    2
    Reply
  • 23/02/2017 at 17:41
    Permalink

    Szelągowska zna się z Gumulcem jeszcze z czasów SP18, gdzie była swietliczanką, a on jej uczniem-pupilem. Nie pozwól mu zrobic krzywdy.

    116

    3
    Reply
  • 23/02/2017 at 17:27
    Permalink

    Ho ho ho za półtora roku ta Pani jak nic wsiada na miotłę i leci ustawić się w kolejce do prac interwencyjnych.
    Nie ma pozwolenia na robienie sobie z prawa jaj.

    119

    3
    Reply
    • 23/02/2017 at 18:49
      Permalink

      troszku ja przytkało, fakt widać po bezdechu, ale poczohrana gufke miała zaprzatnieta piatkowym koncertem pszygodzianek

      84

      2
      Reply
  • 23/02/2017 at 16:00
    Permalink

    Przecież na plakacie napisane, że MOK zaprasza to jakie wynajęcie?

    121

    2
    Reply
  • 23/02/2017 at 14:30
    Permalink

    Ha, ja mam wynajęcie,…
    Panie redaktorze, bardzo Pana proszę aby poprosił tą Panią od wynajmu o zestawienie (łącznie z rachunkami/fakturami/potwierdzeniami/umowami) kto, kiedy, na co i za ile wynajmował salę widowiskową MOK w okresie od dnia objęcia przez tą Panią stołka do dnia dzisiejszego. To może być kopalnia wiedzy.

    122

    2
    Reply
  • 23/02/2017 at 14:21
    Permalink

    Cóż za bezczelność! Jak można przyjść nieumówionym na spotkanie z panią dyrektor! Do czego to doszło, żeby wpadać sobie ot tak, znienacka do biura pani dyrektor! I to w godzinach urzędowania! Skandal!

    124

    2
    Reply
  • 23/02/2017 at 14:11
    Permalink

    Wynajęcie? Komu wynajęła i za ile?

    121

    2
    Reply
  • 23/02/2017 at 13:23
    Permalink

    O ja pierdzielę….jaka szycha…

    122

    2
    Reply