Aleja 800-lecia – dwa miesiące po otwarciu

19 grudnia 2016 r. prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel dokonał uroczystego oddania kolejnego odcinka „obwodnicy” miejskiej, która otrzymała nazwę aleja 800-lecia.

Z tej okazji Chojniak wręczał przygodnie zatrzymanym kierowcom upominki, a fakt ten dokumentowali, przy pomocy fotoaparatów, miejscy urzędnicy i wysłannicy służalczych mediów. Chojniak nie mógł się nachwalić, jaką to wspaniałą „inwestycję” zmajstrował za głupie 5,4 mln złotych.

Tymczasem równo dwa miesiące po tym żenującym widowisku okazało się, że na części odcinka poziome oznaczenia zostały wytarte, jakby namalowano je pastą do zębów, albo wapnem rozcieńczonym z wodą. Dodać przy tym należy, że ruch na tej „obwodnicy” jest symboliczny i prawdopodobnie tylko to sprawia, że linia biegnącą przez osi jezdni jest jeszcze widoczna.

Chodnik i ścieżka rowerowa do tej pory nie zostały uprzątnięte z piachu, bo kto by się takimi duperelami przejmował. Ważne, że foto zrobione, ręka uściśnięta. Przecież to nie pieniądze Chojniaka, to czym się martwić?

Ulice po bardzo lekkiej zimie są spustoszone setkami tysięcy dziur i wyrw w asfalcie, większość wymaga frezowania i położenia nowych dywaników z masy bitumicznej; najbardziej boli, że widać już odpryski i koleiny w miejscach, gdzie niedawno remontowano nawierzchnię.

Chojniak natomiast wydał blisko 1,5 mln złotych na kostkę i krawężniki na placu Zamkowym, bo tam za miesiąc, na godzinę, albo dwie, podjadą państwowe limuzyny z prezydentami Polski i Węgier.

Niegospodarność w tym umierającym mieście jest widoczna na każdym kroku, rozzuchwaleni urzędnicy nawet specjalnie się z tym nie kryją. Kasa miejska świeci pustkami, planowane są kolejne wnioski kredytowe…

→ (mb)

21,02.2017

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

10
1

4 myśli na temat “Aleja 800-lecia – dwa miesiące po otwarciu

 • 21/02/2017 o 22:21
  Permalink

  Oznakowanie poziome (linie) wytarte były już w dniu otwarcia co dokumentowal jeden z komentujacych tamtem wpis na tym portalu.

  47

  1
  Odpowiedz
 • 21/02/2017 o 17:53
  Permalink

  Gorzej z tą kałużą przy krawężniku widoczną na fotografii. W tym miejscu asfalt będzie szybko pękał, może nawet przed końcem gwarancji.

  48

  1
  Odpowiedz
 • 21/02/2017 o 17:48
  Permalink

  Pasy pomaluje się jeszcze raz i będzie git. Nie za darmo oczywiście.

  47

  1
  Odpowiedz
 • 21/02/2017 o 16:35
  Permalink

  Kostkę na placu przy zamkowym ta granitowa juz właśnie szlak trafił i się jak to nazwać hm sama wyłazi z ziemi bo jest tak źle ułożona rzeka strawa natomiast zalewa działki ogródki działkowe Staromiejskie .Straszne partactwo . Nie ma się tu czym chwalić .

  49

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.