Występ Hanny Wójciak

Radiowa Panna Młoda czyli Hanka Wójciak zaprasza na swój nowy, kabaretowy program pt. „Małżeński stan”,  już w najbliższą niedzielę (15.01) do łódzkiej Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia”.

Podczas ponad godzinnego recitalu Hanka z humorem wyśpiewa piosenki o blaskach i cieniach pożycia małżeńskiego. Towarzyszyć jej będzie niezrównany pianista – Walentyn Dubrowskij.

„Program składa się z premierowych piosenek, napisanych całkiem niedawno, bądź przeciwnie – od lat trzymanych w szufladzie. Kiedy powstawały, czułam, że są inne niż te, które prezentujemy razem z moją Kapelą. To głównie walce, walczyki napisane jakby w starym stylu. W niektórych utworach puszczam oko do Słuchaczy, a w innych chciałam Ich zaprosić do świata jakby z Ordonki i jakby z mgły… To nawiązanie do Agnieszki Osieckiej pojawia się nieprzypadkowo. W program wplotę jej „Świat Ordonki”, a także jeden z moich ukochanych utworów kabaretu Starszych Panów, do których zawsze wracam z wielką radością. Dopełnieniem koncertu będzie kilka piosenek znanych z moich występów z Kapelą, ale w odmienionych, kameralnych aranżacjach, które przygotowaliśmy razem z wyjątkowym pianistą – Walentynem Dubrowskim, którego poznałam dzięki lekcjom u profesora Andrzeja Zaryckiego. Nie zabraknie utworu „Krasnolica” z dialogami Panny Młodej i Pana Młodego z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Piosenka powstała podczas prób do słuchowiska w Radio Kraków, gdzie zagrałam u Andrzeja Seweryna Pannę Młodą. Zapraszam z serca!” – zachęca Hanka.

Szczegóły koncertu:

15.01.2017 godz. 19:30

Łódzka Piwnica Artystyczna Przechowalnia

6 – go Sierpnia 5, 90-606 Łódź

Ceny biletów: przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu 40 zł

Dołącz do wydarzenia: > https://www.facebook.com/events/1615150052126411/

→ (kf)

12.01.2016

• foto: album H. Wójciak

 

 

2
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.