Wojciech Sumliński na tropie prawdy o śmierci Andrzeja Leppera

Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, nie ustaje w poszukiwaniu prawdy dotyczącej śmierci Andrzeja Leppera (zm. 5.08.2011 r.) – przewodniczącego ZZ „Samoobrona”, posła, wicemarszałka Sejmu, ministra.

Wczoraj, 23.01.2017 r., Sumliński zamieścił na fb wpis o treści:

Milowy krok – ku prawdzie! Przełom w sprawie niewyjaśnionej śmierci Andrzeja Leppera!

Liczne głosy, wskazujące na nieprawdziwość określania śmierci lidera Samoobrony, jako „samobójstwo”, począwszy od tragicznej daty 5 sierpnia 2011 roku, budzące ogromne kontrowersje fakty, słowa wiarygodnych świadków – zdawałoby się, wszystko na nic, patrząc na fakt umorzenia śledztwa Prokuratury już jesienią, 2012 roku.

Prawda jednak nie zginęła – czekała na odpowiedni moment. Ten właśnie nadchodzi.

Wzbudzająca ogromne emocje, wydana w listopadzie 2016 roku książka „Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera”, odsłaniająca kulisy jego śmierci, dowodząca, iż śmierć lidera Samoobrony nie była skutkiem targnięcia się na życie, zainteresowała również polski wymiar sprawiedliwości.

Poniżej – załączone wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka. Początkowo wyznaczone na 25 stycznia, z racji wcześniej zaplanowanego urlopu z rodziną musiało zostać przesunięte na 2 lutego – niemniej jednak zadecyduje ono, czy niedbale przeprowadzone śledztwo zostanie wznowione, a określając precyzyjniej – czy prawda o śmierci Andrzeja Leppera ujrzy światło dzienne nie tylko drogą wydanych książek, ale przede wszystkim, drogą polskiego wymiaru sprawiedliwości – by imię byłego przewodniczącego Samoobrony zostało oczyszczone z łatki „samobójcy”, zaś sprawcy morderstwa – ukarani.

Wezwanie do Prokuratury niewątpliwie jest dopiero początkiem drogi, mimo to jednak, swoistym sukcesem jest fakt, iż droga ta właśnie się rozpoczęła – milowym krokiem!

Pozostaje mieć nadzieję na pójście za ciosem – przeprowadzenie sprawiedliwego śledztwa, dającego wiarygodne wyniki, ale nie tylko! W kolejce do sprawiedliwego osądzenia czekają liczne grupy ludzi, częstokroć usadowieni na szczytach władz, na czele z byłym prezydentem RP, Bronisławem Komorowskim, Pawłem Grasiem czy Krzysztofem Bondarykiem. Ruch w sprawie zagadkowej, a na pewno nie samobójczej, śmierci Andrzeja Leppera pokazuje jasno, że warto wyczekiwać kolejnych sukcesów, kolejnych etapów na drodze ku sprawiedliwości.

O kolejnych wydarzeniach nawiązujących do powyższego informowani będą Państwo na bieżąco.

Tymczasem po raz kolejny powiela się prawdziwość hasła, stanowiącego motto każdej z wydanych dotychczas książek: „Nigdy się nie poddawaj”.

Nie poddajemy.

Podążając za słowami bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „Prawda kosztuje dużo. Lecz wyzwala”.

Zainteresowanym osobom polecamy do wysłuchania wywiad z red. Sumlińskim, jaki udzielił „Gazecie Trybunalskiej” pod koniec zeszłego roku: > „Dziennikarzy można niszczyć na różne sposoby – Wojciech Sumliński w rozmowie ze Zbigniewem Rutkowskim”.

Więcej o Sumlińskim czytaj: > tu.

→ (mb)

24.01.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

4
1

5 myśli na temat “Wojciech Sumliński na tropie prawdy o śmierci Andrzeja Leppera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.