Trzej królowie

Wśród plebsu, pospólstwa i gawiedzi w orszaku Trzech Króli, jaki 6 stycznia 2017 r. przeszedł ulicami Piotrkowa, brylowali: prezydent miasta Chojniak i wiceprezydenci Kacperek i Karzewnik.

Pierwszy z nich niósł przestrzenny koszmarek będący logiem 800-lecia miasta, drugi trzymał w rękach symboliczny klucz, a trzeci, ten najmniejszy, taszczył herb Piotrkowa. Brakowało jeszcze przewodniczącego Błaszczyńskiego z butelką wódki, sekretarza Munika z dekretem o „Czerwonym terrorze” i dyrektora Włodarczyka z flakonem perfum.

Na zdjęciach opublikowanych w miejskim i służalczych portalach nie dostrzegliśmy żony Chojniaka Katarzyny, ani pary ich cudownych dzieci. Czyżby budziła się w nich świadomość, że tatuś wystąpi w najbardziej upokarzającej roli, aby zyskać kilka głosów podczas wyborów?

→ (mb)

7.01.2016

• foto: piotrkow.pl

 

 

20
3

7 thoughts on “Trzej królowie

 • 12/01/2017 at 18:04
  Permalink

  Panowie Trzej Prezydenci mają miny ponure, złe, wściekłe, smutne, zgorzkniałe i zmięte. Przecież uczestniczą w ŚWIĘCIE radosnym, pięknym i wzniosłym. Czyżby wiedzieli, że źle robią, że wykorzystują Boga, Kościół, Wiarę do bieżącej politycznej propagandy i reklamy? Czyżby sumienie im cicho dzwoniło w głębi dusz, że tak się nie robi. Bo to jest podłe, wstrętne, nikczemne, żenujące, zasmucające, poniżające, skandaliczne i niegodne. Jeżeli ja to wiem, szary obywatel bez ambicji i aspiracji, to wiedzą również takie TUZY, jak Trzej Panowie Prezydenci. Jestem …. nie, nie będę pisał słów powszechnie uznanych za wulgarne, lecz takie wypadałoby napisać. Mnie zastanawia jeszcze co na to władze instytucjonalne Kościoła, co na to proboszczowie piotrkowscy i księża, w ogóle? Dlaczego do tej hucpy dopuścili? Jako człowiek, jako obywatel TEGO państwa i TEGO miasta, jako katolik jestem mocno zasmucony, bardzo rozżalony, zaskoczony i zdziwiony tym pokłonem Trzech Prezydentów, Panów Prezydentów. Uczestniczyłem w mityngu politycznym, w politycznej demonstracji, a nie w wydarzeniu o wymiarze duchowym, religijnym i wyznaniowym. To już nie jest smutne, to już nie jest do śmiechu, to…. zamilczmy!!!!

  6

  2
  Reply
 • 08/01/2017 at 19:30
  Permalink

  Kacperek jest, a gdzie dwaj pozostali?

  7

  1
  Reply
 • 08/01/2017 at 09:20
  Permalink

  W pierwszej chwili myślałem, że to fotomontaż. Niestety jednak to rzeczywistość…

  Trzej królowie: Andrzej, Krzysztof i Adam…

  17

  1
  Reply
 • 07/01/2017 at 22:04
  Permalink

  Mam nadzieję, że to już ostatnie takie trio!
  Swoją drogą, panom się chyba pomyliły uroczystości?

  18

  2
  Reply
 • 07/01/2017 at 20:28
  Permalink

  Król Pierwszy – z wykształceniem wyższym energetycznym – popatrzmy jak wygląda infrastruktura energetyczna na terenie miasta.
  Król Drugi – doktor nauk ekonomicznych. Czy to piotrkowski Balcerowicz, który był pracownikiem Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR?
  Król Trzeci – to taki strażnik teksasu, przypilnuje zarówno elektryka jak i ekonomistę, a samego ucznia szkoły policyjnej przypilnuje Milicjant.
  Jakoś mi ta cała ekipa nie pasuje do Jezuska malusieńkiego.

  25

  3
  Reply
 • 07/01/2017 at 19:21
  Permalink

  Pomylili święto Trzech Króli z obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego?
  Kiepski PR.

  24

  2
  Reply
 • 07/01/2017 at 19:08
  Permalink

  Ci trzej „królowie” z piotrkowskiego magistratu powinni zachować trochę więcej umiaru. Bo nie przystoi wykorzystywać Święto Trzech Króli do uprawiania politycznego marketingu. Paradowanie w uroczystym orszaku i przed żłóbkiem z trzymanymi w rękach elementami dekoracyjnymi związanymi ze zbliżającymi się obchodami 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego to nic innego jak kiepski PR.

  25

  2
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.