Tomaszów Mazowiecki: radiowóz przejechał kobietę na pasach

Tomaszów Mazowiecki, niedziela, słoneczny poranek 29 stycznia 2017. 66-letnia kobieta wraca z zakupów w pobliskim sklepie.

Zbliża się do przejścia dla pieszych nieopodal skrzyżowania ulicy św. Antoniego i Głowackiego. W tym samym czasie od strony miasta nadjeżdża policyjna kia. Kobieta wchodzi na zebrę, stawia kilka kroków i w tym momencie uderza w nią radiowóz.

Kliknij, aby powiększyć.

Widziałem jak to się stało. Stałem akurat w oknie i widziałem jak sąsiadka dochodzi do przejścia dla pieszych. Z lewej strony nadjechała policyjna Kia. Auto nie jechało wcale specjalnie szybko. Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem, że się nie zatrzymuje tylko uderza w kobietę niosąca torbę z zakupami. Pani uderzyła głową o szybę i po kilkunastu metrach, kiedy radiowóz się zatrzymał po prostu przekoziołkowała z maski – powiedział świadek zdarzenia portalowi „nasztomaszow.pl”, który jako pierwszy podał informację o wypadku.

Niedługo potem pojawiła się karetka pogotowia. Stan pokrzywdzonej lekarz określa jako ciężki. Po badaniach w tomaszowskim szpitalu (złamana miednica, wewnętrzne obrażenia i krwiak mózgu) zapada decyzja o przetransportowaniu rannej do kliniki w Łodzi

Kliknij, aby powiększyć.

Dziennikarze z „nasztomaszow.pl” zwracają uwagę na nieprofesjonalne zachowanie przybyłych na miejsce wypadku policjantów z KMP w Tomaszowie: Zamiast zamknąć całkowicie ruch na odcinku od ulicy Mazowieckiej do Bartosza Głowackiego, pozostawiono możliwość ruchu pojazdów od strony Brzustówki. Policjanci, którzy przyjechali nieoznakowanymi pojazdami z kolei rozjeżdżali swoimi autami ślady hamowania widoczne na jezdni.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie.

→ (mb)

30.01.2017

• foto: NaszTomaszow.pl

• żródło: NaszTomaszow.pl

• „GT” dziękuje redakcji „NT” za zgodę na opublikowanie fotografii

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Tomaszów Mazowiecki: radiowóz przejechał kobietę na pasach

 • 30/01/2017 o 21:53
  Permalink

  „Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie” – to chyba jakiś żart.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.