Ślizgawki dla ubogich

Musimy wyrazić słowa uznania dla prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Jego troska o zapewnienie jak najlepszych atrakcji dla dzieci i młodzieży podczas tegorocznych ferii zimowych jest wprost zadziwiająca.

Co prawda Miejski Ośrodek Kultury jest prawie nieczynny, lecz za to codziennie funkcjonuje miejskie lodowisko w parku miejskim.

Władze miasta często podkreślają, że chociaż sytuacja gospodarcza w okolicy jest świetna, to jednak one doskonale wiedzą, że nie każdy mały piotrkowianin może spędzać  ferie w Alpach austriackich, czy na Maderze. A ponieważ lodowisko jest małe (mniejszych nie produkują), to postanowiono stworzyć więcej miejsc do rozwoju talentów łyżwiarskich. I to miejsc bezpłatnych!

Oblodzona ulica Parkowa, jako bezpłatna ślizgawka, w tle płatne lodowisko miejskie, 27.01.2017 r. Kliknij, aby powiększyć.

Jedna z  takich ślizgawek jest tuż przy lodowisku OSiR, na ulicy Parkowej. Jezdnię pokryto kilkucentymetrową warstwą lodu i tylko dwa wąskie, na szerokość opon, pasy odsłaniają asfalt dla przejeżdżających pojazdów. Ulica jest dwukierunkowa, więc aby dwa pojazdy się minęły, jeden z nich musi zjechać na lodową powierzchnię. W ten oto prosty i nieobciążający kieszeni podatnika sposób kierowcy utwardzają lód dla potencjalnych łyżwiarzy, a czasem nawet polerują, gdy koła zaczną im się kręcić w miejscu.

Prezydent Chojniak troszczy się również o bezpieczeństwo pieszych. Chodnik przy ulicy Parkowej jest posypany piaskiem, więc już tam łyżwiarze nie zaszaleją. Gdyby tak inni prezydenci miast wzięli przykład z  Piotrkowa, wówczas z pewnością Polska miałaby więcej medali na najbliższej olimpiadzie zimowej.

Mamy nadzieję, że już wkrótce więcej ulic w mieście zamienionych zostanie w bezpłatne tory łyżwiarskie dla ubogich!

→ (pr)

28.01.2017

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

7
3

2 myśli na temat “Ślizgawki dla ubogich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.