Piotrkowskie rondo tematem w TVP

Piotrków po raz kolejny na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej stał się przykładem nieudolności i marazmu lokalnych władz samorządowych.

Dzisiaj, 16 stycznia 2017 roku TVP INFO nadała na żywo program publicystyczny „To jest temat”. Przedmiotem relacji było niebezpieczne rondo u zbiegu ulic: Miast Partnerskich i Wolborskiej.

Mieszkańcy od kilku lat, w tym poprzez Radę Osiedla „Leśna”, domagają się podjęcia działań poprawiających bezpieczeństwo w tym miejscu, jednak bez jakichkolwiek efektów. Natomiast z roku na rok przybywa tutaj wypadków i kolizji drogowych. W ubiegłym było ich kilkanaście.

Przy okazji pojawiły się też inne problemy, o których wypowiadali się przed kamerami rozgoryczeni piotrkowianie. Na przykład zalewane wodą jezdnie i chodniki, po których dzieci nie mogą chodzić do szkoły. Lecz takie sprawy od lat lekceważy ekipa Chojniaka, więc zdeterminowani ludzie zmuszeni byli zainteresować swoim problemem Telewizję Polską.

Podczas transmisji przedstawiciel Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Ryszard Żak mówił o potrzebie stworzenia ronda „turbulentnego”. Tuż przed zakończeniem transmisji pojawił się zdyszany radny Przemysław Winiarski, który również jako jedyne rozwiązanie problemu widział budowę ronda turbinowego.

→ (pr)

17.01.2017

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

3
0

3 myśli na temat “Piotrkowskie rondo tematem w TVP

 • 18/01/2017 o 08:11
  Permalink

  Winiarski to podobno lekarz. Co on może wiedzieć o zasadach budowy dróg?

  7

  0
  Odpowiedz
 • 17/01/2017 o 21:02
  Permalink

  heh a rondo „placek” Kostromska – Polna to może super – bezpieczne jest?

  4

  1
  Odpowiedz
  • 17/01/2017 o 21:54
   Permalink

   Ono jest nie dość że niebezpieczne, to jest niezgodne z przepisami. Ale ekipa Chojniaka przepisy ma gdzieś, ….
   PS. A jak tabliczka z numerem posesji u Kabzy?

   7

   1
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.