Piotrkowskie rondo tematem w TVP – cały materiał

Na stronie internetowej kanału informacyjnego Telewizji Polskiej jest już dostępny materiał wyemitowany wczoraj na żywo z Piotrkowa Trybunalskiego.

Grupa osób zamieszkujących okolice skrzyżowania o ruchu okrężnym u zbiegu ulic Wolborskiej i Miast Partnerskich zwróciła się o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego drogowego bubla do reporterów TVP Info.

Bezsilność obywateli sięgnęła zenitu. Ich prośby i petycje kierowane do odpowiedzialnych za drogownictwo urzędników były bezustannie lekceważone, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji także nie widział problemu w złej konstrukcji skrzyżowania twierdząc, że póki nie ma wypadków – temat nie istnieje.

Jedynym rozwiązaniem jakie pozostało zdeterminowanym ludziom była prośba o interwencję w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Co zobaczyliśmy w wyemitowanym wczoraj materiale pisał P. Reising w tekście „Piotrkowskie rondo tematem w TVP”.

Dziś wszyscy, którzy nie widzieli programu z cyklu „To jest temat” będą mogli przekonać się jak niekompetentnym, co wielokrotnie podkreślaliśmy, funkcjonariuszem publicznym jest Ryszard Żak, kierownik Działu Utrzymania Obiektów Drogowych i Inżynierii Ruchu w piotrkowskim Zarządzie Dróg. Jego praca jest ściśle związana z osobą Małgorzaty Majczyny – szefowej Biura Inwestycji i Remontów piotrkowskiego Urzędu Miejskiego, która bezpośrednio odpowiada za drogową tandetę, jaka powstają w Piotrkowie Trybunalskim.

Natomiast pojawienie się radnego Winiarskiego, który skorzystał z okazji do promowania swojej osoby, nie będzie przez nas komentowane.

Pełna ocena reportażu należy jednak do Czytelników „Gazety Trybunalskiej”, którzy co cztery lata dysponują potężnym narzędziem w postaci karty do głosowania eliminującym biurokratów.

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP Info i podzielania się swoimi opiniami: > http://www.tvp.info/28379202/17012017-1800

→ (mb)

18.01.2017

• foto: TVP Info / screen gt

 

 

4
1

4 myśli na temat “Piotrkowskie rondo tematem w TVP – cały materiał

 • 18/01/2017 o 15:12
  Permalink

  Również ciekawe jest, niedawno usprawniane (???) skrzyżowanie Armii Krajowej/Sikorskiego/Piłsudskiego. Dwa skręty w lewo, a tylko po jednym jazda na wprost i skręt w prawo. Jest miejsce, aby przebudować całe skrzyżowanie, może w rondo. Tworzą się tam korki mimo sygnalizacji. Władze znowu sknociły rozwiązanie problemu, straciły czas i zmarnowały forsę na pozorną budowę.

  9

  2
  Odpowiedz
 • 18/01/2017 o 13:51
  Permalink

  W mieście fatalnie rozwiązano również światła na przejściach na pieszych, gdzie obecnie żeby przejść trzeba czekać ok. 3 minut, gdyż nie pomyślano o tym iż można przejść najpierw do połowy drogi oddzielonej pasem zieleni, a następnie drugą część ulicy. Super to widać np. na przejściu A.Kopernika, A. 3-go Maja. Masakra…., ale po co komu myśleć?

  8

  1
  Odpowiedz
 • 18/01/2017 o 13:16
  Permalink

  Nepotyzmu? A KUMOTERSTWA, to już nie?

  8

  1
  Odpowiedz
 • 18/01/2017 o 12:17
  Permalink

  Piotrków Trybunalski – jedno z największych w kraju siedlisk nepotyzmu.

  9

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.