Piotrków Trybunalski: czołowe zderzenie na wiadukcie

Dochodziła godzina 18.00. Ruch na trasie z Grabicy do Piotrkowa był znaczny.

Pomimo panującego lekkiego mrozu warunki drogowe w czwartek 26 stycznia 2017 roku były dobre. Na wjeździe do miasta, na szczycie wiaduktu nad autostradą A1 otwierającego ul. Wojska Polskiego, pomimo podwójnej linii ciągłej granatowa mazda 323 gwałtownie próbowała wyprzedzić poprzedzające ją pojazdy. Doszło do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwka hondą CR-V.

Kliknij, aby powiększyć.

Rozbite auta zatrzymały się w poprzek jezdni. Gdy świadkowie dobiegli do wraku mazdy i wydostali z niego półprzytomnego kierowcę, ten zaczął tłumaczyć, że spieszył się do sklepu T-mobile, aby zarejestrować kartę telefoniczną.

– A dlaczego nie miał pan zapiętych pasów?

– Bo się popsuły – odparł.

W samochodzie znajdował się też  nastolatek, który nie odniósł większych obrażeń. Wkrótce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Kierowca mazdy  wraz z synem odwiezieni zostali do szpitala. Dzisiaj już nie zdążą załatwić sprawy z telefonem. Mazda nadaje się do kasacji.

Trasa wyjazdowa z Piotrkowa została zablokowana, lecz objazdów nie wyznaczono. Policja prowadziła swoje czynności, trudno było jednoznacznie stwierdzić, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek.

Tymczasem dwa kilometry na północ od miejsca wypadku, na autostradzie A-1 w tym samym dniu doszło do ogromnego karambolu, o którym od rana mówiły wszystkie najważniejsze media w Polsce. Niestety, ten fakt nie wywołał refleksji u niektórych kierowców.

→ (pr)

26.01.2017

• foto: © Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

3
0

Jedna myśl na temat “Piotrków Trybunalski: czołowe zderzenie na wiadukcie

 • 27/01/2017 o 12:43
  Permalink

  Straszny widok. Ale nie jest to największy karambol w Polsce. Pamiętam jeszcze większy sprzed lat w którym uczestniczyło ponad 100 samochodów.

  2

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.