Natężenie gwiazd na metr kwadratowy – z wokalistką Mariką Kraujutowicz rozmawia Paweł Reising

Marika Kraujutowicz pochodzi z Zamościa. Ma 25 lat. Jest modelką i wokalistką w trzech zespołach: Crush, Essence i Tango Zamość. Szerszej publiczności zaprezentowała się w TVP podczas ubiegłorocznego Sylwestra z Dwójką.

Paweł Reising: Jak to się stało, że zostałaś zaproszona do występu z gwiazdą lat 80-tych, z Dr Albanem?

Marika Kraujutowicz: Od pewnego czasu mam kontakt z agentem współpracującym ze szwedzkimi producentami, który podczas pobytu w Szwecji pokazał mój występ z Voice Of Poland Dr. Albanowi. A on zaproponował, abym wspólnie z nim wzięła udział w sylwestrowym koncercie w Zakopanem. Bez wahania oczywiście przyjęłam zaproszenie, a przez resztę dnia skakałam z radości i nie mogłam uwierzyć we własne szczęście.

Czy poznałaś osobiście Dr Albana, czy z nim rozmawiałaś?

Tak, miałam zaszczyt nie tylko z nim występować, ale również go poznać. Przedstawił mi nawet swoją cudowną rodzinkę, z którą przyjechał do Zakopanego. To bardzo miły i ciepły człowiek. Zabawne było, kiedy podsłuchiwał rozmów po polsku i próbował powtarzać polskie słowa.

Jakie wrażenia masz z Sylwestra w Dwójce w Zakopanem? Jak była zorganizowana ta impreza? Czy to pierwszy Twój tak duży występ?

To był mój pierwszy występ dla tak szerokiej publiczności, pierwsza tak wielka scena. Wszystko było dla mnie nowe, więc nie mam porównania, co do organizacji. Będąc tam i przechadzając się korytarzem między jednym a drugim występem nie wiedziałam, gdzie zawiesić wzrok, bo tak duże było natężenie gwiazd na metr kwadratowy. Czasem udało się z kimś porozmawiać, czasem tylko wymienić uśmiech. To inny świat, ale i zarazem normalni ludzie, którzy ciężką pracą zasłużyli na to, by tam się pojawić. Poza tym Zakopane zimą to chyba marzenie każdego? Jeszcze trafiliśmy na piękną pogodę – śnieg i czyste niebo, co dodatkowo umiliło pobyt i pracę. Cieszyłam się, że to właśnie tam został zorganizowany Sylwester z Dwójką, i że mogłam być jego częścią. (Występ Mariki i Dr Albana: > tutaj)

Kilka miesięcy wcześniej nie zostałaś doceniona przez jurorów The Voice of Poland, więc taka propozycja występu dla TVP może wydawać się zaskakująca…

Nie mam za złe jurorom, że nie przepuścili mnie do następnego etapu. Było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Nigdy nie brałam udziału w żadnym talent-show, a nawet w konkursie wokalnym. Ale potrzebny był mi ten zimny prysznic, aby wiedzieć, że muszę dalej szkolić swoje umiejętności i żeby następnym razem przed występem skupić się na wyciszeniu, by nie dać się ponieść emocjom. (Występ Mariki w VoP: > tutaj). Ale jak widać dobrze się stało i dzięki szczęściu stanęłam na scenie w Zakopanem oraz mogłam na niej wystąpić z Dr Albanem.

Jakie masz plany? Czy jest szansa, że jeszcze zobaczymy i usłyszymy Ciebie na antenie TVP?

Jak widać ciągnie mnie do dużej sceny i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła wystąpić na niej jako ja, pod własnym nazwiskiem. Ale na razie cały czas się uczę, poznaję nowe wokalne techniki i pracuję nad własnymi piosenkami. Zobaczymy, co przyniesie ten tak dobrze rozpoczęty rok 2017.

Życzę powodzenia!

→ Rozmawiał: Paweł Reising

6.01.2017

• na zdjęciu: Marika i Dr Alban, foto: facebook.com

• Marika na fb: > tutaj

• Marika modelka: > tutaj

 

 

 

 

 

9
0

Jedna myśl na temat “Natężenie gwiazd na metr kwadratowy – z wokalistką Mariką Kraujutowicz rozmawia Paweł Reising

 • 24/03/2017 o 17:37
  Permalink

  Jeszcze nigdy natezenie optymistow na metr kwadratowy nie bylo tak wysokie jak 21 sierpnia 2016 roku w Ostrodzie – wszystko za sprawa Swiatowego Festiwalu Optymizmu, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, ktorego nadrzednym celem bylo przekazywanie i wywolanie pozytywnych emocji wsrod gosci.

  0

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.