Kto 18 stycznia 1945 r. wyzwolił Piotrków Trybunalski?

Nomenklaturowa Telewizja Piotrków utrzymywana z podatków mieszkańców w 2015 roku wyemitowała podły, niezgodny z prawdą historyczną, materiał odnoszący się do 70. rocznicy wyzwolenia miasta spod niemieckiej okupacji.

W zeszłym roku w tekście „Wyzwolenie według urzedniczej TV Piotrków” złożyłem deklarację:

Do końca świata i o trzy dni dłużej będziemy przypominali zeszłoroczny materiał urzędniczej telewizji, który został zmajstrowany przez specjalistkę od historii i kultury Sylwię Krasoń i zatwierdzony do emisji przez redaktor naczelną urzędniczej TV – E. Jarszak.

70 lat po zakończeniu działań wojennych dowiedzieliśmy się, że to nie żołnierze Armii Czerwonej wyzwolili Piotrków Trybunalski, „lecz to mieszkańcom Piotrkowa i okolicznych miejscowości udało się pokonać hitlerowskiego wroga”.

Do tej pory żadna z wymienionych osób nie przeprosiła piotrkowian za historyczne kłamstwo, które z pełną świadomością spreparowały tylko po to, aby realizować politykę informacyjną zgodną z linią wytyczoną przez władze miasta z bogobojnym i cnotliwym prezydentem Chojniakiem na czele.

Krasoń opuściła miasto i wyjechała do Lublina robić karierę medialną. Jarszak nadal jest redaktor naczelną urzędniczej TV i bezustannie realizuje takie koszmarki jak choćby ten: > „42 wyświetlenia bełkotu Chojniaka”.

Tak więc i dziś przypominam ten historyczny paszkwil stworzony przez Krasoń i Jarszak, występuje w nim m. in. Marian Cecotka – ex-ormowiec , o którym red. Paweł Reising – badacz historii agentury ubeckiej i esbeckiej w szeregach kombatantów napisał: Cecotka, to były funkcjonariusz Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej – ORMO., który nigdy nie był żadnym kombatantem, choć od kilku lat stara się na niego kreować, w czym wspierają go wysoko postawieni piotrkowscy urzędnicy.

 

Krasoń i Jarszak stały się bohaterkami kultowego już artykułu obnażającego mentalność pracowników prowincjonalnego aparatu propagandy pt. „Krasoniowe, Jarszakowe, Warchulińskie”, jaki 21 stycznia 2015 r. został przeze mnie opublikowany na facebooku: > link.

→ (mb)

18.01.2017

• foto: youtube.com

 

 

2
1

3 myśli na temat “Kto 18 stycznia 1945 r. wyzwolił Piotrków Trybunalski?

 • 20/01/2017 o 10:31
  Permalink

  Czy zamianę okupantów można nazwać wyzwoleniem? Na pewno nie. Przestańcie mieszać ludziom w głowach.

  5

  2
  Odpowiedz
 • 20/01/2017 o 08:53
  Permalink

  Czy w tym roku mgr Chojniak świętował wyzwolenie Piotrkowa? Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat.

  5

  0
  Odpowiedz
 • 18/01/2017 o 21:16
  Permalink

  Nie Wyzwolenie, a zamiana jednych okupantów przez innych, mówmy i piszmy – wkroczenie do miasta Armii Sowieckiej, zajęcie miasta przez Armię Czerwoną, lecz na pewno nie WYZWOLENIE. W TV-Piotrków dziś: 18.I.2017 mówili o pomniku przy placu Narutowicza i składaniu przy nim wiązanek z tej WYZWOLEŃCZEJ OKAZJI. W Piotrkowie jest PLAC NARUTOWICZA? A na ekranie wyraźnie widać pomnik na placu Niepodległości. Czy takie składanie kwiatów nie jest złamaniem prawa jako propagowanie komunizmu? Czy tzw. patrioci, szczególnie Ci z PiS, nie powinni złożyć w tej sprawie zawiadomienia do odpowiednich urzędów od ścigania przestępstw? Czy występujący, jak pokazano w relacji, jeden z komunistycznych weteranów nie łamie prawa, gdyż ma na rękawie biało-czerwoną opaskę z literami PPR. W domyśle chodzi o Polską Partię Robotniczą? A ta jest w świetle obowiązującego prawa organizacją totalitarną, bo komunistyczną. A to powinno być prawnie ścigane. Czy mylę się? Odważy się jakaś osoba z PiS albo innej narodowej czy patriotycznej organizacji lub z władz samorządowych na powiadomienie odpowiedniej instytucji o co rocznym, i to dwa razy w roku,od 25 lat, łamaniu prawa? Co na takie działania i brak działań MON Antoni Macierewicz? I wypowiedź pana dyrektora muzeum. Pyszne! Ta cała dzisiejsza relacja w TV-Piotrków CUDOWNA, no CUUUDOOOOWNA!

  5

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.