Bóg ocalił Krystynę Czechowską

Krystyna Czechowska, piotrkowska radna, przewodnicząca Rady Osiedla „Wierzeje” pracuje w Łodzi. Podobnie jak wielu innych piotrkowian codziennie dojeżdża do oddalonego o 45 km miasta.

Z Piotrkowa do stolicy województwa wiodą dwie szosy: jedna oznaczona numerem 12, zwana „starą trasą” prowadzi przez Srock, nad nią kilka kilometrów dalej przechodzi A1; druga to wspomniana autostrada, z której na północny-wschód od Piotrkowa odchodzi S8 w kierunku Warszawy.

Większość kierowców wybiera autostradę, bo póki co jest bezpłatna, szybsza i bezpieczniejsza niż droga jednopasmowa.

W mglisty czwartkowy poranek, 26 stycznia 2017 r., pani Krystyna jak zawsze wsiadła do samochodu, zapięła pasy i zastanawiała się nad wyborem szlaku…

Dramat na A1 rozpoczął się o godzinie 8:30 rano. W zawiesistej i ciężkiej mgle zderzyły się dwa samochody ciężarowe, za kilka sekund zaczęły wpadać na nie inne rozpędzone pojazdy…

Uczestnicy katastrofy tak relacjonowali zdarzenie dla stacji TVN24:

Zacząłem hamować, kiedy zobaczyłem awaryjne światła. W tym momencie ktoś do mnie dobił, odbiłem kierownicą, o kogoś zahaczyłem, potem drugi samochód jeszcze raz w nas uderzył. Uciekliśmy z auta. Wjechaliśmy w mleko, nic nie było widać. Wyszliśmy z aut i uciekliśmy, bo wiedzieliśmy, że jedne auta na drugie będą napierać. W zasadzie zaczął się wtedy Armagedon.

Widziałem zmasakrowane samochody. Jedna pani była bardzo ciężko ranna, wyciągali ją z samochodu, ale chyba nawet nie wiedzieli, gdzie ma głowę. Była zakleszczona i odwrócona o 180 stopni.

Kliknij, aby powiększyć.

Następnego dnia przed południem, kiedy opadły emocje, Czechowska na facebooku zamieściła skromny wpis (pisownia oryginalna, > link):

Wczoraj rano – trzeba podjąc decyzje jak co dzień – dwie drogi do pracy – analizuje- duża mgła – czy jechać dwupasmówką na Łódź czy starą trasą przez Srock – wybrałam starą trase. Jedna chwila jedna decyzja a jakie mogły być skutki. W pracy telefon karambol na trasie na Łódź- teść w szpitalu – on wybrał szybszą trase.

Pod postem znalazło się zdjęcie polskiej aktorki Danuty Szaflarskiej i jej refleksja na temat życia, czasu, przemijania.

Ostatniego dnia grudnia 2016 r. Zbigniew Rutkowski napisał artykuł zatytułowany „Dlaczego piorun zabił dwóch chłopców?” (> link). Końcowy fragment brzmi tak:

Ktokolwiek stworzył świat, nie kierował się po ludzku rozumianą moralnością, a jedynie pragnieniem stworzenia świata, wraz z wpisanymi weń mechanizmami. Jednakże Twórca – jakkolwiek Go nazwiemy, (Bogiem, naturą, materią, co niczego nie zmienia poza nazwą) chciał mieć trochę „zabawy” wpisując w swoje tworzywo niewielki zakres możliwości korekty przez ludzi.

→ (mb)

28.01.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Katastrofa drogowa pod Piotrkowem – nocne usuwanie skutków zdarzenia

 

 

0
3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.