Rozmowy na trzeźwo odc. 1

W ostatnim dniu 2016 r. rozpoczynamy prezentację nowego cyklu „Gazety Trybunalskiej” zatytułowanego „Rozmowy na trzeźwo”.

Odcinek poświęcony kobietom jest typowym pilotem, za którym pójdą kolejne cztery części. Oglądalność i opinie internautów zadecydują o tym, czy ten projekt będziemy kontynuować.

Miłego oglądania.

→ (mb)

31.12.2016

• grafika: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

 

18
7

8 thoughts on “Rozmowy na trzeźwo odc. 1

  • 07/01/2017 at 19:04
    Permalink

    Są jeszcze takie ludowe powiedzenia „Baba z wozu, koniom lżej” i „Nie miała baba kłopotu, kupiła indora”.

    1

    1
    Reply
  • 06/01/2017 at 18:46
    Permalink

    Co to tak mocno opętało kobiety, szczególnie te walczące o prawa (czy nie chodzi bardziej o przywileje?), że chcą we wszystkim, a jak we wszystkim, to we wszystkim, dorównać mężczyzną I W ZŁYM RÓWNIEŻ, A MOŻE NAWET W ZŁYM, ZE SZCZEGÓLNIE MOCNĄ ZAPAMIĘTAŁOŚCIĄ – agresja, brutalność i wulgarność wobec ludzi, a najbardziej najbliższych, w tym własnych dzieci i mężów, spożywanie obfite i bez umiaru wszelkich rodzajów napojów wyskokowych, palenie tytoniu, narkotyzowanie się środkami psychoaktywnymi, itp. ? Co takiego i z czego wynika zanikanie wzniosłych, pozytywnych i szlachetnych cech kobiet we współczesnym świecie, co się stało, kto za tym stoi i dlaczego? Może ktoś mądry i dobrze poinformowany odpowie na te pytania?

    1

    2
    Reply
  • 04/01/2017 at 21:06
    Permalink

    Pewnego dnia przyszedł uczeń do nauczyciela i mówi „Mistrzu czy i z kim mam się ożenić?”. Mistrz ciężko westchnął i powiada „Hm! Ożenisz się z piękną kobietą, to będziesz cały czas niespokojny o różnych swoich przyjaciół i znajomych; ożenisz się z kobietą brzydką, to będzie ci przykro i wszyscy będą cię wytykali palcem z jak brzydką kobieta się zadałeś; ożenisz się z biedną, to będziesz z nią miał ciężkie życie i klepał nędzę; ożenisz się z bogatą, to będą cię wytykali, że zrobiłeś to dla pieniędzy i sam będziesz czuł się jak utrzymanek; więc…. sam musisz sobie odpowiedzieć”. I uczeń odszedł ze spuszczoną głową powoli. Poniali wsie? Czy niet?

    4

    1
    Reply
  • 03/01/2017 at 18:52
    Permalink

    @oczajdusza:

    „… żyją dłużej od mężczyzn, co jest statystycznie udowodnione w każdym kraju, średnio o ok. 6-8 lat.”
    Dzieje się tak dlatego, że Pan Bóg dolicza nam czas na parkowanie…

    1

    4
    Reply
  • 03/01/2017 at 10:22
    Permalink

    Bardzo dobrze Panowie Pisarze mówią i ciekawie komentuje ‚oczajdusza’. Dorzuciłbym jeszcze, że „Mężczyzna jest głową rodziny, a Kobieta szyją która głową kreci” i „Każda potwora znajdzie amatora”. A tak całkiem na poważnie, to obie płcie są potrzebne dla istnienia gatunku ludzi, naczelnych, homo sapiens. Obie przez Boga mają zadane różne zadania, uzupełniające się i pomagające sobie w doczesnym, zwykłym i szarym życiu. I żadne upodobnianie się kobiet przez wulgarność, agresję, pijaństwo, nałogi wszelkie do mężczyzn nie bardzo ułatwiają w realizacji tych zadań. I na odwrót zniewieściali mężczyźni i maminsynki, doprowadzający się do pederastii lub zmiany płci, zadań dla ludzi również nie zrealizują.

    3

    1
    Reply
  • 01/01/2017 at 20:54
    Permalink

    Czy mogę zabrać głos w tej ciekawej i ważnej rozmowie? Mogę? Dziękuję. Lepiej i lżej być kobietą, żyją dłużej od mężczyzn, co jest statystycznie udowodnione w każdym kraju, średnio o ok. 6-8 lat. Mają większe przywileje z racji bycia,TYLKO BYCIA kobietami. Bardzo ważna rozmowa, lecz nie odkrywajmy się ze wszystkim przed kobietami, bo one to wykorzystają to przeciw nam, FACETOM, jak zauważył jeden z rozmawiających. Rozmowa ta jest jednocześnie i również przyczynkiem do dyskusji o genderyźmie, zboczeniach i perwersjach płciowych w rodzaju LGBT(QPTZN). Przecież wiele współczesnych kobiet, szczególnie wojujących feministek, określanych w niektórych środowiskach feminazistek, dążą do prowadzenie nieustannej wojny między płciami i doprowadzenie do zaprzeczenia swojej biologicznej płci wydumaną płcią kulturową czy płcią emocjonalną, przeciwną do realnej płci biologicznej. Miesiąc temu jak był w sejmie projekt ograniczający przywilej w zabijaniu poczętych, a nie narodzonych, to kobiety, a właściwie zażarte feministki prawie doprowadziły do wywołania wojny domowej i przestraszył się tego politycznie wszechwładny obecnie P(opulizm)i S(ocjalizm) ze swoim prezesem oraz Kościół z co niektórymi (w większości) biskupami. Wszystko to jest wymysłem politycznym lewicy, która dąży do podważenia fundamentów życia i istnienia ludzkości, lewicy, która pragnie stworzyć nowego człowieka – człowieka radzieckiego. Jednym z oręży w tej zmianie postrzegania ludzkości, jako zbiorowości i człowieka, jako jednostki jest wojna płci, zachwianie tożsamości płciowej, przywileje jednych kosztem drugich, jak za rewolucji wszelkie przywileje dla proletariatu kosztem posiadaczy i jak się to skończyło, ba nadal trwa, masakrą, wojnami, obozami itp. Proszę zobaczyć jakie zapadają wyroki przy rozwodach i o opiece nad dziećmi. Lekko licząc 90% wyroków jest niekorzystnych dla mężczyzn, nawet gdy sędziami są panowie. Dużo zależy jednocześnie od kręgów kulturowych i religii, a te są dal lewicy zawsze wrogie i dlatego stara się je podważyć i następnie zniszczyć, aby wprowadzić swoje chore wymysły i plany względem człowieka, ludzkości. Myślę, że większość spostrzeżeń rozmawiających Panów jest celna, lecz trochę oderwana od spojrzenia w kontekście kultury, religii i polityki. Panowie bardziej skupili się na relacjach psychologicznych i cielesnych między obu płciami. A przecież lewica podsuwa trzecią płeć i co dalej? Na koniec tego za długiego mojego wywodu, który oczywiście nie aspiruje do rozwikłania skomplikowanych relacji damsko-męskich, nadanych nam przez Stworzyciela, przez Boga, a z Nim raczej nie należy się spierać, jestem bardzo ciekawy co było w tych szklaneczkach, gdyż jednemu z Panów widać było, że płyn bardzo smakuje i dodawał z biegiem czasu sporo wigoru. Pozdrawiam, a najbardziej pozdrawiam KOBIETY, a szczególnie wojujące kobiety z panami, gdyż doświadczyły zła od nich, dlatego pragną zemsty, a skrzywdzone kobiety są bardzo, że tak określę, zapamiętałe, dlatego nie chcę z nimi walki. A i jeszcze już naprawdę na koniec – NIE MA BRZYDKICH KOBIET, SĄ ZANIEDBANE I NIEDOPIESZCZONE, a nie jak mówi brzydkie, wulgarne i prostackie powiedzenie – „nie ma brzydkich kobiet, jest tylko za mało alkoholu”. Jeszcze raz pozdrawiam i kłaniam się.

    3

    6
    Reply
  • 01/01/2017 at 10:18
    Permalink

    Oto tradycyjny przykład mizoginizmu. Mizoginia jest irracjonalnie negatywnym stosunkiem mężczyzn do kobiet, uprzedzeniem mającym zauważalny wyraz w stosunkach społecznych.
    Popieram p.Gładysz

    4

    5
    Reply
  • 31/12/2016 at 22:03
    Permalink

    Cholerne mizoginy. Jak zawsze. Stań Ty, jeden z drugim ze mną twarzą w twarz. Wtedy ja się rozpłaczę, a Ty mnie przytulisz. Jak zwykle. A wtedy ja Ci zrobię kuku, a ty nawet się nie zorientujesz, ze masz kuku. Acha!

    4

    4
    Reply