Pingot, byli milicjanci i esbecy w obronie demokracji

Jeśli gdziekolwiek w mieście pojawią się dwie osoby istnieje prawdopodobieństwo, że wkrótce dołączy do nich związana z Platformą Obywatelską, dysponująca nadmiarem wolnego czasu, działaczka Komitetu Obrony Demokracji Małgorzata Pingot.

Wśród około 30-osobowej grupy, jaka zgromadziła się w  minioną niedzielę (18 grudnia 2016 r.) przed  siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Rynku Trybunalskim, składającej się w przeważającej większości z mężczyzn po 65. roku życia dostrzec można było Małgorzatę Pingot trzymającą w rękach kartkę z napisem „Wolne media”.

Trudno ocenić jakie wg M. Pingot media nie są wolne, bo nie napisała tego na swoim miniaturowym transparencie, czy chodziło jej o „Gazetę Wyborczą”, „Niewidomego spółdzielcę”, „Dziennik Łódzki”, „Życie na gorąco”, czy może o pisma przeznaczone dla erotomanów, gejów i lesbijek?

Bo na przykład „Gazeta Trybunalska” od początku swojego powstania była i jest wolna i nie życzymy sobie, aby M. Pingot sugerowała, że wolność wypowiedzi jest w niej przez kogokolwiek ograniczana.

Poza tym nie odpowiada nam, aby ktoś upominał się o wartości demokratyczne w otoczeniu byłych, komunistycznych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa, wśród których M. Pingot tego dnia brylowała wykrzykując, że „obroni konstytucję”, co zostało utrwalone na dziesiątkach fotografii zamieszczonych w internecie i w lokalnych portalach informacyjnych.

→ (mb)

19.12.2016

• foto: Czytelnik „GT”

 

 

19
2

9 thoughts on “Pingot, byli milicjanci i esbecy w obronie demokracji

  • 20/12/2016 at 21:39
    Permalink

    Czy ona nie ma rodziny?

    23

    1
    Reply
  • 20/12/2016 at 11:30
    Permalink

    Do Tomasza:
    Precz z kaczorem – dyktatorem!
    Wolne media Wolność, równość, demokracja!
    Szydło do wora, taka jest Polaków wola
    takie hasła dało się słyszeć podczas niedzielnej manifestacji.

    Źródło: http://www.epiotrkow.pl/news/Protest-przed-biurem-PiS-w-Piotrkowie-,27143

    Masz rację, że Policja „zawsze” stoi na straży prawa, a raczej powinna stać oraz chronić wszystkich obywateli. Ale czy tak jest? Zastanawiałeś się dlaczego zakatowano na śmierć Grzegorza Przemyka i Ks. Jerzego Popiełuszkę? Dlaczego zastrzelono górników z kopalni „Wujek” , dlaczego, dlaczego, dlaczego? Pisząc, że policja nie reagowała kiedy emerytowani esbecy i milicjanci razem z działaczami KOD-u skandowali w minioną niedzielę przed biurem Prawa i Solidarności obraźliwe hasła które zacytowałem za portalem e.piotrkow.pl chciałem pokazać, że policja i teraz chroni podżegaczy i prowokatorów celem obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości. W 1981 r miałem 33 lata i doskonale pamiętam to co i jak się działo nie tylko w Piotrkowie. Niejeden raz byłem polewany zimną wodą podczas manifestacji w Łodzi w obronie A.Słowika, G.Palki i J.Kropiwnickiego których wówczas aresztowano. I pałowany nie raz. Nie jestem i nie czuję się bohaterem tamtych dni i nie zamierzam publikować moich wspomnień z czasów PRL-u.
    Pozdrawiam Cię.

    (benito)

    14

    2
    Reply
    • 20/12/2016 at 12:39
      Permalink

      Jesteśmy państwem demokratycznym od 25 października 2015 roku. Wszystko co było do tej pory od 1 września 1939 roku to martyrologia narodu polskiego.
      Skończ z pałkowaniem bo to bardzo niedemokratyczne!

      19

      1
      Reply
  • 19/12/2016 at 21:51
    Permalink

    Cóż mogę dodać Panie Mariuszu … czyżby kością w gardle stała Panu Pani Małgosia? – społeczniczka, lubiąca pomagać ludziom i zwierzętom, żyjąca z pasją i walcząca m.in. o wolne media (również o to by Pan mógł właśnie pisać o niej lub o innych osobach). Oczywiście Panu się zdaje, że jest Pan wolny bo może czepiać się wszystkiego i wszystkich. Nadmieniam, że o ile nic się nie zmieni to wkrótce nie będzie Pan mógł pisać o nikim. To może Pan zacznie pisać coś o piotrkowskiej partii PIS która ma tak prężne zasługi na naszym terenie. Ciekawe czy w tej kwestii również Pan czuje się taki wolny? Za chwilę nie będzie Pan mógł nawet długopisem machnąć bez akceptacji przez partię rządzącą. Powodzenia Panie Mariuszu w swym twórczym dziennikarstwie.

    9

    29
    Reply
  • 19/12/2016 at 20:54
    Permalink

    Kiedy będzie dekomunizacja i lustracja?

    29

    2
    Reply
  • 19/12/2016 at 20:28
    Permalink

    Psiarnia i kilka osób z KOD-u. Drugą część planują na wtorek i być może wykorzystać przybyłych na spotkanie wigilijne mieszkańców. Dziwi mnie, że policja przyglądała się i przysłuchiwała biernie obraźliwym hasłom protestujących i nie reagowała używając pałek. Niech sobie protestujący z KOD i PO przypomną jak policja traktowała zebranych modlących się przed pałacem prezydenckim w 2010 r przy krzyżu ustawionym przez harcerzy po katastrofie smoleńskiej i później przy okazji marszów niepodległościowych. I kto tu bezkarnie łamał Konstytucję kiedy PO i prezydent Komorowski byli u władzy? Tajniacy bili i kopali nawet przypadkowych przechodniów które to wydarzenia można jeszcze dzisiaj zobaczyć w Internecie. Jeszcze nie tak dawno ułożony ze zniczy w Warszawie krzyż w obecności zebranych na polecenie władz Warszawy, łopatami wrzucano do dużej ciężarówki.

    30

    5
    Reply
    • 19/12/2016 at 21:54
      Permalink

      Chciałbyś Benito aby było tak jak za rządów Platformy?
      Policja zawsze stoi na straży prawa, dba o porządek, pomaga oraz chroni wszystkich obywateli. Funkcjonariusze nie interweniują, jeśli zgromadzeni korzystają ze swoich swobód, nie naruszając prawa. Gdy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie, policja interweniuje i będzie interweniować.

      A ty chcesz pałkować? A co jeśli pomieszało im się w głowach? A co jeśli jest to moc szatana diabła, który jak zapisano w Biblii ,,zaślepił umysły niewierzących”, i ,,który wprowadza w błąd całą zamieszkaną Ziemię” – (2 Koryntian 4:4; Objawienie 12:9)
      ,,Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą Ziemię” (Mateusza 5:5)

      15

      4
      Reply
  • 19/12/2016 at 20:23
    Permalink

    Podobno stary czerwony lis widziany był w Warszawie.

    19

    0
    Reply
  • 19/12/2016 at 18:39
    Permalink

    Czy średnia wieku „dziennikarzy” Gazety Trybunalskiej to 12 lat? Niestety poziom Waszych artykułów na to wskazuje.

    13

    37
    Reply