Papier toaletowy

Piątkowe wydarzenia w Sejmie i weekendowe manifestacje KOD na ulicy Wiejskiej sprawiły, że bardzo istotna informacja dotycząca parlamentu została praktycznie pominięta przez krajowe media.

Jako podał 16 grudnia 2016 r. „fakt.pl” Kancelaria Sejmu unieważniła przetarg na dostawę… papieru toaletowego. Żaden produkt nie spełniał wymogów zawartych w zamówieniu. Te ostatnie były wyjątkowo wyśrubowane.

Przetarg dotyczył dostawy 90 tys. rolek trzywarstwowego papieru toaletowego, ok. 8 mln listków jednowarstwowych ręczników papierowych, 400 tys. listków dwuwarstwowych ręczników papierowych oraz 1,3 tys. rolek jednowarstwowego ręcznika papierowego w rolkach z adaptorem. 

Kliknij, aby powiększyć.

Zamówiony towar miał być godny posłów, czyli nie byle jaki. Szczegółowe kryteria opisano w 12 punktach. Po pierwsze sprawdzany był stopień bieli. Po drugie – brak nieprzyjemnego zapachu po zamoczeniu (cokolwiek by to znaczyło). Dalej znalazły się brak zapachu lub świeży, przyjemny zapach niemoczonego artykułu, stopień pylenia, wytrzymałość, estetyka wykonania, czyli równomierność i gęstość struktury, równomierność wybarwienia, gramatura artykułu, chłonność, odporność na rozwarstwienie, miękkość i delikatność oraz łatwość wyciągania z pojemnika.

Kancelaria odrzuciła oferty dwóch podmiotów, które przystąpiły do przetargu w nadziej dostarczenia parlamentarzystom odrobiny luksusu w sejmowych ubikacjach. Nie podano powodu jego unieważnienia.

→ (mb)

18.12.2016

• źródło: fakt.pl / sejm.gov.pl

• foto: pixabay.com

 

 

3
1

One thought on “Papier toaletowy

 • 18/12/2016 at 15:35
  Permalink

  Panie Redaktorze warto również zwrócić uwagę na awarię głównego radaru w kraju, przez którą wstrzymane zostały wszystkie loty nad Polską. Miało to miejsce w piątek późnym wieczorem. Równie tajemnicze są awarie nadajników Telewizji Polskiej w całym kraju. Francuski Emitel odpowiedzialny za nadawanie sygnału TVP1, TVP2 i TVP Info, dziwnym zbiegiem okoliczności również miał awarię. ważne wydarzenia dzieją się na naszych oczach jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta USA a brygada pancerna z potężnym uzbrojeniem jest właśnie w drodze do Polski.

  11

  3
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.