Ludzie listy piszą… pan G.

Decyzja miejskich rajców, dotycząca przyznania Stanisławowi Marcinowi Gąsiorowi tytułu Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego, wzbudziła wiele kontrowersji, żeby nie powiedzieć, iż wywołała niesmak wśród osób znających byłego dyrektora piotrkowskiego Muzeum.

„Gazeta Trybunalska” jako jedyna pokusiła się o przybliżenie sylwetki Gąsiora, inne media, jak zawsze bezrefleksyjnie, poinformowały jedynie o fakcie przyznania wyróżnienia.

Publikujemy list jednego z Czytelników, będący głosem w dyskusji nad jakością tego tytułu.

_

Sz. Panie Redaktorze,

Moim zdaniem z byłym dyr. G. było podobnie jak z tow. W. Jaruzelskim. Jedni go chwalą, bo rzekomo wybrał mniejsze zło (wg mnie, zło jest złem samym w sobie), dla innych był zdrajcą narodu polskiego i współwinnym śmierci setek polaków.

Radny PiS Grzegorz L. wychwala pod niebiosy pana G. za to,  że w latach osiemdziesiątych użyczył piotrkowskim harcerzom sali w piotrkowskim muzeum do złożenia przyrzeczenia i za inne drobne zasługi.

Dla radnego PiS Piotra G. pan G. zasłużył na honorowy tytuł, bo rzekomo pomógł mu wygrać proces sądowy i takie tam…. Radni PiS jak jeden mąż (cała szóstka) zagłosowali na TAK. W kapitule jak się oficjalnie dowiedziałem, był również przedstawiciel PiS.

Nie wiem co na to powie minister Macierewicz, bowiem radny Piotr G. jest członkiem w 10 Okręgu. Obawiam się, że piotrkowscy radni PiS dostali podczas głosowania „pomroczności jasnej”, albo zabrakło im dostatecznej wiedzy na temat pana G., który moim zdaniem działał w latach 80-tych na 2 fronty, w obawie o utratę stanowiska dyrektora Muzeum a jednocześnie nie chcąc się narazić nowym władzom, wolał nie ryzykować. I dzięki grze na dwa fronty, przez 34 lata pełnił stanowisko dyrektora muzeum.

Człowiek któremu na widok biskupa zesztywniał kręgosłup, aby nie splamić swoich ust biskupim pierścieniem, w przeciwieństwie do pozostałych pracowników muzeum, a ten sam kręgosłup nagle zwiotczał panu G. przed tow. Wojciechem J. podczas wizyty w piotrkowskim muzeum.

Moim zdaniem pan G. nie zasłużył na zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. 

I tyle w temacie.

Pozdrawiam

(ha)  

_

→ (mb)

28.12.2016

• grafika: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

10
4

Jedna myśl na temat “Ludzie listy piszą… pan G.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.