Ludzie listy piszą… Dziemdziora

Kolejny list, który otrzymaliśmy od stałego Czytelnika jest bardzo krótki i dosadny, a wiąże się bezpośrednio z dzisiejszą 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Ciekawe co robił wtedy Dziemdziora? Czy pracował jeszcze w Piomie, czy już w milicyjnych szeregach? Czym się tak zasłużył w szeregach robotniczych, że w nagrodę został milicjantem? (t.)

Zastanawiamy się głośno i jedyne odpowiedzi, jakie przychodzą nam do głowy to: był na urlopie wychowawczym, był na kilkumiesięcznym szkoleniu ppoż., odmówił wykonania rozkazu, był w sanatorium w Dusznikach Zdroju, miał pomroczność jasną i nic nie pamięta, zamknął się w domu wczasowym i dwa miesiące modlił się do WRON-y, jako niania opiekował się Arturem Ostrowskim, sadził rzodkiewkę na działce pracowniczej, pojechał w odwiedziny do kuzyna Zdzisława i zagubił się w śniegu, zapadł w śpiączkę…

→ (mb)

13.12.2016 r.

• grafika: © miechka / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

25
3

7 myśli na temat “Ludzie listy piszą… Dziemdziora

 • 16/12/2016 o 16:51
  Permalink

  Tomaszu! Z zawodowym a nie z podstawowym. J. Dziemdziora ukończył ZSZ przy FMG Pioma.

  3

  26
  Odpowiedz
  • 16/12/2016 o 17:59
   Permalink

   Myślałem, że Dziemdziora sam napisze sprostowanie, tak jak kiedyś:

   Urodziłem się w 1948 roku w miejscowości Praca k/Gomulina, w gminie Wola Krzysztoporska, stąd też moje twierdzenie, że żadnej pracy się nie boję.

   Od 1963 roku przez siedem kolejnych lat pracowałem w Fabryce Maszyn Górniczych ”PIOMA” w Piotrkowie Trybunalskim, na tzw. „starej hali”, początkowo jako pracownik młodociany, a po ukończeniu szkoły przyzakładowej już jako pełnoprawny pracownik.

   1 lipca 1970 roku podjąłem pracę w resorcie spraw wewnętrznych i administracji
   wstępując do służby w ówczesnej Milicji Obywatelskiej. W okresie służby pracowałem m.in. w ogniwach patrolowych, jako posterunkowy na posterunku między-gromadzkim w Mzurkach i na posterunku gminnym w Piotrkowie przy ulicy Pereca 18. Byłem również dzielnicowym, kierownikiem rewiru dzielnicowych, a w latach 1988 -89 komendantem komisariatu w Sulejowie.

   W 1984 roku ukończyłem pięcioletnie studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego uzyskując tytuł magistra prawa. Po zmianie ustroju społeczno-politycznego od 1990 roku pełniłem funkcję zastępcy komendanta Policji dla miasta i powiatu piotrkowskiego.

   Jesienią 1998 roku zaczęła się moja przygoda z polityką lokalną. W tym roku bowiem zostałem wybrany radnym miasta Piotrkowa Trybunalskiego z listy Lewicy. Mandat radnego utrzymuję już V kadencję i tym czasie pełniłem funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i Przewodniczącego Rady Miasta Ponadto od 2003 roku do 2010 roku byłem Przewodniczącym Rady Osiedla „Słowackiego – Północ”, którą to radę współtworzyłem. Od lat działam również czynnie w strukturach SLD.

   W 2007 roku spotkał mnie ogromny zaszczyt- otrzymałem Tytuł Osobowości Roku – PIOTR 2007, przyznany mi przez Kapitułę Plebiscytu za skuteczność i konsekwencję w działaniu, wyjątkowe poczucie humoru i życzliwość dla ludzi. Za propagowanie dobrych tradycji lokalnej samorządności, w szczególności zaś idei samorządu mieszkańców.

   W miesiącu maju 2013 roku w plebiscycie”Dziennika Łódzkiego”zostałem jego laureatem otrzymując tytuł Samorządowca Roku 2013 powiatu piotrkowskiego.
   Również w 2014 i 2015 roku dzięki poparciu czytelników otrzymałem ten tytuł.

   Od ponad 40 lat jestem szczęśliwie żonaty, mam dwójkę dzieci -Elżbietę i Witolda oraz czworo wnuków.
   A Gazetę Trybunalską i jej czytelników powinien zainteresować szczegółowy życiorys publicznej osoby jaką jest Jan Dziemdziora.
   Z fabryki maszyn z zawodowym wykształceniem do milicji nie wstępowało się tak po prostu i przez całą karierę zawodową parło do mgr przed nazwiskiem – wszystko za zasługi.
   Jak mawiała moja babcia: ,,Kiedyś łotrów wieszali na krzyżach a dziś krzyże wieszają na łotrach”

   32

   2
   Odpowiedz
 • 14/12/2016 o 19:00
  Permalink

  Jan Dziemdziora w wieku 22 lat i z wykształceniem podstawowym rozpoczął karierę w Milicji Obywatelskiej. Był to rok 1970. W 1981roku jego kariera zawodowa trwała już 11 lat. W 1977 roku ukończył w międzyczasie I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie….. a w 1984 roku 5-letnie studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1990 roku po zmianie ustroju jako farbowany lis pełnił funkcję zatępcy komendanta policji dla miasta i województwa piotrkowskiego.

  37

  3
  Odpowiedz
 • 13/12/2016 o 19:20
  Permalink

  Ilu piotrkowskich kompradorów pojechało dziś do Warszawy na marsz kacapskich oddziałów dywersji (KOD)? Dziś pewnie znowu rozmarzyli się jak to było, kiedy wjeżdżali w 1944 roku na sowieckich czołgach.

  39

  4
  Odpowiedz
 • 13/12/2016 o 16:30
  Permalink

  Ponowię jeszcze raz moje ‚zniknięte’ pytanie. Dlaczego się ono wykasowało? Pewnie odpowiednie instytucje czuwają w internecie i nie bardzo wygodne opinie, poglądy i pytania wywalają, zresztą nie tylko na tej stronie, na innych również. Pytajmy się nie tylko o Pana Towarzysza, byłego milicjanta Jana Dziemdziory, o to co robili 13.XII.1981 ???? Spytajmy wszystkich piotrkowskich VIP-ów, z tamtych czasów i obecnych: co robili, w jakich byli organizacjach, na jakich stanowiskach, gdzie pracowali i podobne ???? Odpowiedzi mogą być zajmujące i wiele wyjaśniające, nie wszystko, lecz wiele…, do sytuacji w obecnych czasach. Jeden warunek musi być spełniony – odpowiedzi muszą być zgodne z prawdą i szczere. Ciekawe czy, pytanie w tej formie, urzędy i instytucje czuwające nad internetem, oczywiście dla uczciwości i czystości internetu, zachowają czy go ‚znikną’ ?? Życiorysy tzw. zwykłych ludzi to jest historia, zwłaszcza w takich powiatowych miasteczkach jak P-ów Tryb., bo dotyka każdego bezpośrednio. Mam nadzieję, że cenzorzy z urzędów, służb i instytucji czuwających w internecie i nad internetem tym razem będą wyrozumiali i nie wykasują „szerszego pytania” ?

  37

  3
  Odpowiedz
 • 13/12/2016 o 15:11
  Permalink

  a gdzie byli bracia sokalscy? Antoni i Jan?

  43

  5
  Odpowiedz
 • 13/12/2016 o 11:25
  Permalink

  Być może zajęty był pisaniem niezliczonej liczby interpelacji ???

  39

  5
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.