Ludzie listy piszą… chamstwo

Coraz więcej osób i coraz śmielej pisze do nas listy, lub komentuje wydarzenia mające miejsce w sferze publicznej. Oto kolejny temat poruszony przez stałego Czytelnika „GT”.

Trochę nie na temat, lecz oddaje atmosferkę jak jest w Piotrkowie i piotrkowskich mediach. Wczoraj, 15.12.2016 wydarzyła się bardzo przykra i żenująca wpadka na pogrzebie; przed uroczystością odkryto, że w trumnie są zwłoki innej osoby. Jeden z piotrkowskich portali podał tę informację z możliwością jej komentowania. I zaczęło się! Brutalne, aroganckie, obrażające wpisy poszły jak fala powodziowa. Przecież można było przewidzieć, że chamstwo nie da rady i będzie musiało dać swój szczek i można było zablokować możliwość komentowania. Te komentarze biją nie tylko w firmę, która popełniła błąd, walą politycznie bo i takie zdania są również, one jednak głównie robią przykrość, co najbardziej zaskakuje, dziwi i smuci RODZINOM zmarłych, bo przecież ten fakt zamiany dotknął dwóch Rodzin. Dlaczego tak się dzieje, dlaczego nastąpiła tak duże zdziczenie moralne naszych rodaków i osób, które umożliwiają komentowania, chamskiego komentowania. Upadek kultury i dobrych obyczajów. 50 lat socjalizmu narodowego i komunizmu oraz 25 lat liberalizmu, bez zasad i norm zbierają swoje bogate żniwo. Pozdrawiam, ze smutkiem, żalem i oburzeniem kłaniam się.

OB.iektywny OB.serwator

Komentarz

Moderatorzy stron dysponują narzędziami, które pozwalają wyeliminować te komentarze, które są obraźliwe, nieistotne, czy po prostu nudne. Ale trzeba pamiętać, że o tym decydują przekonania, świadomość i kultura osobista zarówno wydawcy, właściciela jak i administratora. Nie można wymagać od ludzi prymitywnych, aby reagowali na prymitywne zachowanie innych, ponieważ nie mają dostatecznej wyobraźni. I dotyczy to wszystkich sfer życia począwszy od estetyki na klatce schodowej, a skończywszy na obradach parlamentu.

Wielu osobników czuje się bezkarnych i codziennie daje dowody swojej arogancji i agresji nawet wtedy, gdy posługuje się swoim nazwiskiem i imieniem. Najbardziej popularny portal społecznościowy jakim jest facebook jest pełen wyjątkowo przykrych treści pisanych przez pospolitych chamów, którzy usiłują kreować siebie na ludzi poważnych i przyzwoitych.

→ (mb)

16.12.2016

• foto: pixabay.com

 

 

3
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.