Kto finansuje radio Strefa FM czyli warto dobrze żyć z byłym konfidentem

25 lipca 2016 roku Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim wysłało w przestrzeń publiczną zaproszenie do składania propozycji cenowych na „realizację kampanii medialnej polegającej na usłudze produkcji i emisji audycji radiowych, promocji projektu pn. „Osobliwości przyrodnicze powiatu piotrkowskiego”.

Do pisma przewodniego dołączono 11 stron opisu, co starostwo chciało usłyszeć w radiu, przeczytać w gazecie i internecie. Miały się tam znaleźć wzmianki o zwierzętach i roślinach takich jak: traszka grzebieniasta mała, lipiennik Loesela, wikłacz nadbrzeżny, długosz królewski, sowa płomykówka, wawrzynek wilczełyko, chrobotek, puszczyk zwyczajny, a także tak pospolitych jak: jeleń, dzik, sarna, daniel, padalec czy bóbr…

Urzędnicy byli tak precyzyjni, że zażyczyli sobie, aby historia jednego ptaka albo krzaka trwała 5 minut i 1,5 minuty i ani sekundy dłużej, a podmiot który mógł się ubiegać o zlecenie musiał być rozgłośnią lokalną posiadającą koncesję KRRiTV. Natomiast gazeta w której miałyby ukazać się zawarte w specyfikacji informacje powinna mieć rozmiar 26,5 x 33 cm i zawierać 12 stron.

Starostwo przyjęło założenie, że najważniejszym kryterium wyboru zleceniobiorcy jest cena, która stanowić winna 70% oceny, a wartość merytoryczna zaledwie 30%. Poza tym usługa nie mogła być droższa niż 30 000 euro, bo wtedy musiałaby obowiązywać już forma przetargu.

Oferty należało składać do dnia 12 sierpnia 2016 r. do godz. 10.15, bo już kwadrans później miał nastąpić wybór podmiotu, który całość zrealizuje.

Pod dokumentami podpisy złożyli: członek zarządu powiatu Sarlej, sekretarz Czerwiński, kierownik Opala i inspektor Zys Alicja, magister.

Wybór oferenta

12 sierpnia punktualnie o godz. 10.30 do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim weszły: panna Warchulińska i pani Pawłowska-Uszakow – przedstawicielki agencji reklamowej „Eltom” Tomasz Stachaczyk, które nie okazały zdziwienia, że do zamawiającego wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 123 927, 20 zł, podpisana imieniem i nazwiskiem ich szefa.

Wkrótce sporządzono stosowną umowę, którą oprócz Stachaczyka parafowali: starosta Cubała, wicestarosta Wojtysiak, inspektor Jagiełło, radca prawny Kowalska-Smuga i in.

Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Jak widać po analizie zamieszczonych poniżej dokumentów rozpoznanie cenowe zostało przeprowadzone prawidłowo. Mógł w nim wziąć udział każdy, kto jest właścicielem lokalnego radia, gazety i portalu internetowego i posiada stosowną koncesję. Jak wiadomo w Piotrkowie i powiecie jest mnóstwo rozgłośni radiowych, więc dziwimy się, że propozycja agencji „Eltom” okazała się bezkonkurencyjna.

Chcemy także zwrócić uwagę na fakt, że Stachaczyk okazał się nadzwyczaj wyrozumiały. Złożył ofertę na 123 927 zł i 20 groszy, choć 25 lipca kurs euro wg tabeli NBP wynosił 4,36 zł, więc mógł przytulić  130,8 tys. zł. Taka postawa zawsze będzie godna pochwały i naśladowania.

Jesteśmy przekonani, że grant przyznany przez byłego esbeckiego konfidenta Cubałę (TW „Okrza”) nie wpłynie na rzetelność materiałów dotyczących starostwa, przygotowywanych przez pracowników Stachaczyka, a sam zainteresowany i jego zastępca Wojtysiak będą tak samo rzadkimi gośćmi audycji prowadzonych przez drugą żonę właściciela Strefy FM Hołubowicz-Stachaczyk jak mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel.

→ Mariusz Baryła

10.12.2016

• repr.: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Chojniak i Stachaczyk – związek władzy i biznesu”

 

 

 

 

20
15

12 thoughts on “Kto finansuje radio Strefa FM czyli warto dobrze żyć z byłym konfidentem

 • 07/06/2017 at 13:43
  Permalink

  To jest (…), a nie radio.

  2

  2
  Reply
 • 24/02/2017 at 19:33
  Permalink

  To absolutnie nie jest przypadkowa zbieżność Panowie są blisko spokrewnieni

  18

  2
  Reply
 • 15/02/2017 at 22:54
  Permalink

  Trzeba też zauważyć, że pracownicy Radia są zatrudnieni również w Starostwie i Urzędzie Miasta. Przypadek???

  22

  3
  Reply
 • 16/12/2016 at 14:37
  Permalink

  Warto też zwrócić uwagę na mnóstwo błędów, które pojawiły się w wyprodukowanym materiale. Nieprawidłowo nazwano niektóre gatunki, np. nie ma czegoś takiego jak „orzeł morski” i „traszka grzebieniasta mała”, a wikłacz nadbrzeżny nie występuje w Europie, a tym samym w powicie piotrkowskim. Z tych i wielu innych bzdur przyrodnicy mieli niezły ubaw. Zdjęcia przy kilku gatunkach były też pomylone i nie podano źródła ich pochodzenia – pewnie zostały ściągnięte z sieci. Pewnie uczniowie gimnazjum zrobiliby to lepiej. Ciekawe kto dokonał odbioru tej pracy ?

  28

  7
  Reply
 • 16/12/2016 at 12:15
  Permalink

  Zastanawiam się dlaczego tak jest, że lokalne czy szerzej regionalne media o pewnych wydarzeniach i faktach piszą i mówią, a o innych już nie. Takie ‚epiotrkow.pl’, „Nasze Miasto Piotrków”, Radio Strefa FM dawniej Piotrków, TV Piotrków,…. itp. podają co się dzieje w Bełchatowie, Tomaszowie, Radomsku, Opocznie, o małych i często nieistotnych rzeczach, a o wczorajszej, 15.12.2016(czwartek), świątecznej wizycie PREZYDENTA POLSKI Pana Andrzeja Dudy w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, a właściwie w Nowym Glinniku już nie podali. Pisali o wizycie byłego Prezydenta Komorowskiego w filii UJK, a o urzędującej Głowie Państwa, już nie raczyli dać chociaż minimalnej wzmianki. Czym jest podyktowana ta selektywność? Rozumiem, że można być przeciwnikiem politycznym i ideowym, lecz fakty należy przekazywać dla wiedzy obywateli, bez względu na sympatie i antypatie. I tak jest praktycznie z większością wydarzeń w mieście, powiecie i z terenów dawnego województwa piotrkowskiego. Czy tak ma wyglądać rzetelność i obiektywizm dziennikarski w mediach lokalnych, w regionalnych ‚przekaziorach’ publicznych ???? To dziękuję, to postoję…. Mam nadzieję, że Państwa Tytuł nie pójdzie tą drogą i zawsze będziecie solidni i mam, jeszcze jedną nadzieję, że macie co raz więcej swoich odbiorców i czytelników. Pozdrawiam Czytelników i Redakcję!

  23

  7
  Reply
 • 12/12/2016 at 09:28
  Permalink

  Wymagania jakże konkretne, prościej byłoby napisać że wykonawcą może być „ELTOM Tomasz Stachaczyk”, chyba że powiat dokonał rozeznania rynku i ma wiedzę, że na tymże rynku jest co najmniej 3 potencjalnych wykonawców zamówienia.

  Tak na marginesie, Pani Monika Pawłowska raczej panną nie jest, dokładnie nazywa się Monika Pawłowska-Uszakow i jest w chwili obecnej dyrektorem agencji reklamowej.

  źródło: http://www.strefa.fm/page/ludzie

  22

  9
  Reply
 • 11/12/2016 at 19:17
  Permalink

  Kiedy lustracja i dekomunizacja?

  27

  9
  Reply
 • 11/12/2016 at 10:49
  Permalink

  Ignacy Krasicki – PRZYJACIELE

  Zajączek jeden młody
  Korzystając z swobody
  Pasł się trawką, ziółkami w polu i ogrodzie
  Z każdym w zgodzie.
  A że był bardzo grzeczny, rozkoszny i miły,
  Bardzo go inne zwierzęta lubiły.
  I on też, używając wszystkiego z weselem,
  Wszystkich był przyjacielem.
  Raz gdy wyszedł w świtanie i bujał po łące,
  Słyszy przerażające
  Głosy trąb, psów szczekania, trzask wielki po lesie.
  Stanął… Słucha… Dziwuje się…
  A gdy się coraz zbliżał ów hałas, wrzask srogi,
  Zając w nogi.
  Wspojźrzy się poza siebie; aż tu psy i strzelcel
  Strwożon wielce,
  Przecież wypadł na drogę, od psów się oddalił.
  Spotkał konia, prosi go, iżby się użalił:
  „Weź mnie na grzbiet i unieś!” Koń na to: „Nie mogę
  Ale od innych będziesz miał pewną załogę”.
  Jakoż wół się nadarzył. „Ratuj, przyjacielu!”
  Wół na to: „Takich jak ja zapewne niewielu
  Znajdziesz, ale poczekaj i ukryj się w trawie,
  Jałowica mnie czeka, niedługo zabawię.
  A tymczasem masz kozła, co ci dopomoże”.
  Kozieł: „Żal mi cię, niebożę!
  Ale ci grzbietu nie dam, twardy, nie dogodzi:
  Oto wełniasta owca niedaleko chodzi,
  Będzie ci miętko siedzieć”. Owca rzecze:
  Ja nie przeczę,
  Ale choć cię uniosę pomiędzy manowce,
  Psy dogonią i zjedzą zająca i owcę.
  Udaj się do cielęcia, które się tu pasie”. –
  „Jak ja ciebie mam wziąć na się,
  Kiedy starsi nie wzięli?” – cielę na to rzekło;
  I uciekło.
  Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

  13

  12
  Reply
 • 11/12/2016 at 09:38
  Permalink

  ciekawe, że portal atakuje Cubałę, który montował ekipę przeciw Chojniakowi w RM, a radną PSL jest Krystyna Czechowska (dyr. w WFOŚiGW, który dał kasę radiu przez powiat). To zatem fundusz finansuje TS a nie starostwo. To KCz tu się czasem wypowiada jako opozycja. Czyż nie?

  6

  23
  Reply
 • 10/12/2016 at 21:21
  Permalink

  „Chcemy także zwrócić uwagę na fakt, że Stachaczyk okazał się przedsiębiorcą wyrozumiałym. Złożył ofertę na 123 927 zł i 20 groszy, choć 25 lipca kurs euro wg tabeli NBP wynosił 4,36 zł, więc mógł przytulić 130,8 tys. zł.”

  Pan Redaktor raczył przecenić wyrozumiałość p. Tomasza Stachaczyka. Kurs euro do zamówień publicznych jest stały i w 2016 roku wynosi 4,1749 zł., co daje kwotę 125 247 zł., więc wyrozumiałość p. Stachaczyka to marne 1319,80 zł (a nie jak Pan sądzi aż 6 872,80 zł).

  20

  9
  Reply
 • 10/12/2016 at 21:02
  Permalink

  Psy szczekają, karawana idzie dalej. Do chwili, kiedy źle rozpozna teren, bo zanadto wierzy własnemu wyobrażeniu o rzeczywistości.
  I weźmie się i natnie na fatamorganę.
  I skończy na pustyni głuchej, gdzie ino wiater pustynny hula i ratunku znikąd, i nawet pieski pustynne, fenki, ze skowytem szukały schronienia…

  20

  15
  Reply
 • 10/12/2016 at 19:42
  Permalink

  Wicestarosta Wojtysiak i Wojtysiak pracujący w radio Strefa FM. Czy panowie mają coś ze sobą wspólnego, czy to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk?

  29

  15
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.