Dżentelmeni Piotrków Trybunalski 2017

Projekt „Dżentelmeni Piotrków Trybunalski” wystartował w grudniu 2012 r. i był odpowiedzią na kalendarz „DŻENTELMENI – Mężczyźni, serce i śpiew” z tą tylko różnicą, że polskich aktorów i celebrytów zastąpili gminni politycy i inne światłe osobistości.
Kliknij, aby powiększyć.

Początkowo zestawienie zawierało 12 nazwisk, w tym roku już 27 i wszystko wskazuje na to, że w Piotrkowie nadal będzie przybywać ludzi honoru, o nieposzlakowanej opinii i kulturze osobistej, takich jak tegoroczni wyróżnieni: Michał Król – łódzki adwokat na usługach m. in. piotrkowskiego Urzędu Miasta; Małgorzata Pingot – działaczka Komitetu Obrony Demokracji, przyjaciółka wszystkich; Monika Tera – „prawicowa” radna i bizneswomen w branży opalenizny i erotyki; Zbigniew Włodarczyk ps. „Lalka” – belfer z podstawówki, przyjaciel prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela.

Proszę bardzo, oto PIOTRKOWSCY DŻENTELMENI NA ROK 2017.

→ Mariusz Baryła

31.12.2016

• opracowanie graficzne Mariusz Baryła / Graffiti24.pl

• Dżentelmeni 2016: > tutaj

 

 

6
9

3 myśli na temat “Dżentelmeni Piotrków Trybunalski 2017

 • 01/01/2017 o 12:21
  Permalink

  Panie Redaktorze skoro ujął Pan znane i lubiane kobiety to stanowczo winien Pan zmienić nazwę rankingu bo zdaje się wydawać jakby Pan nie wiedział kim jest dżentelmen bo na pewno nie kobietą 👩.

  6

  1
  Odpowiedz
 • 31/12/2016 o 20:19
  Permalink

  Dżentelmeni mają pieniądze i o nich nie rozmawiają, a ci tu…. hmmm….chmmm….hmmm….. !? A co robi na tej liście 5 dziewczyn??? Jak nazwać kobiety, które chyba nie mogą być dżentelmenami, bo to jest zarezerwowane określenie dla ‚pci mezkiej’, chyba, że promujemy genderyzm i LGBTQPZN? Jakieś uzasadnienie dla tych postaci przedstawi redakcja, ale takie z jajami, ze zmrużonym okiem, a celne i dosadne!!??

  7

  3
  Odpowiedz
 • 31/12/2016 o 18:14
  Permalink

  Dżentelmen (ang. gentleman, fr. gentilhomme, hiszp. gentilhombre, wł. gentiluomo) – współcześnie mężczyzna o dobrym, uprzejmym, wspaniałomyślnym i kurtuazyjnym zachowaniu, bardzo miły. Termin ten stosowany jest także jako synonim mężczyzny w ogóle (np. w przypadku oznaczeń urządzeń osobnych dla mężczyzn i kobiet).
  Ladies and gentlemen. Do not kid yourself, I have a completely different connotations.

  12

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.