Co chciano przykryć przy pomocy #WolnychMediowwSejmie?

Nie ulega wątpliwości, że wczorajszy „protest” takich mediów jak TVN24, Polsat News, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Rzeczpospolita”, „Se.pl” i in., a następnie gorliwe przekazywanie informacji z Sejmu i manifestacji KOD przed budynkiem parlamentu miały przykryć bardzo ważną wiadomość, jaka wypłynęła z ulicy Wiejskiej.

Otóż jak podała Polska Agencja Prasowa emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe niż średnie świadczenia w ZUS – zakłada uchwalona w piątek wieczorem przez Sejm tzw. ustawa dezubekizacyjna.

W opublikowanej na stronach TVP Parlament notatce czytamy także:

W głosowaniu na Sali Kolumnowej wzięło udział 236 posłów. Za nowelizacją ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy i ich rodzin głosowało 235 posłów, nikt nie był przeciw, jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Wynik głosowania obecni na sali posłowie przyjęli oklaskami i skandowaniem „precz z komuną”.

W myśl ustawy „za służbę na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. emerytury i renty sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS. Informację o przebiegu służby funkcjonariuszy w okresie PRL ma sprawdzać IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia będzie przysługiwało odwołanie do sądu.

Zmiany obejmą funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, jednostek Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Obniżenie emerytur i rent będzie dotyczyć także osób, które służyły w jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, w tym – w Wojskowej Służbie Wewnętrznej i Wojskach Ochrony Pogranicza. Zmiany dotyczą także kadry naukowo-dydaktycznej, naukowej, naukowo-technicznej oraz słuchaczy i studentów m.in. Centrum Wyszkolenia MSW i Wyższej Szkoły Oficerskiej MSW w Legionowie. Ustawa nie dotyczy np. byłych milicjantów i strażaków.

Według szacunków MSWiA obniżonych zostanie ponad 18 tys. emerytur policyjnych, ponad 4 tys. policyjnych rent inwalidzkich i ponad 9 tys. rent rodzinnych. Z projektu wynika też, że rocznie budżet państwa będzie wydawał o ok. 546 mln zł mniej na świadczenia emerytalne i rentowe z systemu zaopatrzenia emerytalnego służb mundurowych.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy rzekomo niezależne media przekierowują uwagę społeczeństwa na drugorzędną informację, mającą wg nich ogromne znaczenie dla demokracji w Polsce. Podobna sytuacja miała miejsce 18 grudnia 2014 r. w czasie, gdy urzędujący prezydent RP Komorowski był przesłuchiwany jako świadek w procesie red. Sumlińskiego (> link), media całą swoją uwagę skupiły na sałatce poseł Pawłowicz. Zupełnie przypadkiem spośród obecnych w pałacu stacji telewizyjnych, tylko przedstawiciel TV Republika zarejestrował (telefonem komórkowym) całość posiedzenia sądu. Mówił o tym autor „Pogorzeliska” w trakcie spotkania w Piotrkowie: > link.

→ (mb)

17.12.2016

• na zdjęciu: 33 posiedzenie Sejmu RP, foto: sejm.gov.pl

 

 

4
1

7 thoughts on “Co chciano przykryć przy pomocy #WolnychMediowwSejmie?

 • 18/12/2016 at 12:43
  Permalink

  Dziemdziorze nie obniżą!

  4

  16
  Reply
 • 17/12/2016 at 21:50
  Permalink

  Kwiczą świnie rozpasane, od koryta odrywane
  Kiedy słucham ich narracji o gwałceniu demokracji
  Która wtedy właśnie ginie kiedy władze tracą świnie
  To mnie taka myśl nachodzi – nie o WOLNOŚC świniom chodzi
  Pełen fałszu jest ten kwik, bo to o koryto krzyk
  Zawłaszczone, rozkradane, słusznie świniom odbierane
  Wie już cała okolica, że ów kwik to Targowica.

  25

  2
  Reply
 • 17/12/2016 at 15:30
  Permalink

  W myśl ustawy „za służbę na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. emerytury i renty sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS. Informację o przebiegu służby funkcjonariuszy w okresie PRL ma sprawdzać IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia będzie przysługiwało odwołanie do sądu.

  Czy Jan Dziemdziora i Przyjaciele przeżyją za 2 tysiące złotych miesięcznie?

  20

  4
  Reply
  • 17/12/2016 at 16:28
   Permalink

   Panie Janie trzeba żyć oszczędnie… kąpiel 1 raz w tygodniu, w pozostałe dni mycie w miseczce i krótki prysznic, żarówki ledowe i do tego wstawać wcześnie rano i wcześnie kłaść się spać, ograniczyć do minimum rozmowy telefoniczne, przeznaczyć 5 zł na jedzenie na dzień i tego się rygorystycznie trzymać, gotować na gazie za jednym zamachem jedzenie na kilka dni (można sobie mrozić mniejsze porcje), ograniczyć lekarstwa do minimum – tylko te ratujące życie, zrezygnować z dentysty i leczenia zębów, czekać aż będą się nadawać wszystkie do wyrwania (w między czasie, co miesiąc odkładać na najtańszą protezę), zapomnieć o fryzjerze, można samemu się strzyc, używać mydła w kostce, bo to ekonomiczniej, itd, itd…….więc można przeżyć!

   20

   4
   Reply
   • 17/12/2016 at 16:37
    Permalink

    Na pocieszenie: Jak Panu nie starczy to dzieci mają obowiązek alimentacyjny.

    21

    2
    Reply
   • 17/12/2016 at 16:42
    Permalink

    Nową kadencję samorządową proponuję rozpocząć od zamiany KAWIORU na KASZANKĘ, a SZAMPANA na IGRISTOJE.

    22

    3
    Reply
 • 17/12/2016 at 15:21
  Permalink

  O rany! Kto teraz będzie płacił ludziom za wyjście na ulicę?

  24

  2
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.