Aneta Żerkowska poleca: Goodbye

Trudno jedną piosenką przedstawić zespół, który współtworzony jest przez 18 byłych i obecnych muzyków. Ponieważ mogę pozwolić sobie na własny osąd, więc wybrałam utwór wykonany przez mojego ulubionego wokalistę.

Grupa Archive powstała w Wielkiej Brytanii nagrywając swój pierwszy trip hopowy album „Londinium” w 1996 roku. Płyta nie została dobrze przyjęta i do moich ulubionych również nie należy. Wskutek niepowodzenia w 2000 roku dwaj założyciele zespołu, Darius Keeler i Dan Griffith postawili na bardziej melodyjne kompozycje skłaniając się w stronę muzyki psychodelicznej i progresywnej.

W dużej mierze dzięki radiowej Trójce, Archive zjednało sobie w Polsce wielu fanów.  Najważniejsze ich płyty to „Noise”, „Lights” i „Controlling Crowds”. Nagrali też ścieżkę dźwiękową do filmu „Michelle Vaillant”, a Darius i Dan wyprodukowali trzy piosenki dla Mylene Farmer. W sprzedaży ukazały się także zapisy koncertów w Paryżu i Atenach, oraz występ unplugged.

W tej chwili grupa działa na zasadzie współtworzenia każdego kolejnego dokonania przez wielu artystów i kilku wokalistów. Taka różnorodność sprzyja powstawaniu naprawdę wysmakowanych i wielopłaszczyznowych utworów, które powinny zaspokoić najbardziej wymagających odbiorców.

Zachęcam do wysłuchania stosunkowo prostej i może dlatego właśnie niezwykle pięknej ballady.  Spróbuję przybliżyć o czym opowiada :

Śnię o tobie, ale to nie jest dobry sen
Najsmutniejszy z możliwych
Uświadomiłem sobie, że pewnych rzeczy nie można naprawić
Obudzę się zrozpaczony, bo będę musiał powiedzieć – żegnaj
Chociaż jesteś moim sercem
Jesteś moim najsłodszym pożegnaniem
Wiem, że to nie brzmi dobrze,
Ale nie znajduję prostej drogi, którą mógłbym odejść
Nie chcę już nigdy tego przeżywać
Bo wiem, że muszę powiedzieć żegnaj
Kochana
Najsłodsza
Żegnaj

 

 

→ Aneta Żerkowska

15.12.2016

• inne teksty Anety: > tutaj

 

 

0
2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.