Zawinił kowal, powiesili cygana. Komentarz do wyroku ws. red. Baryły

Pozwany wydawca „Gazety Trybunalskiej” nie miał i nie ma interesu w tym, by relacjonować szeroko fakt pozwania i ujawniać przebieg postępowania.

Powód również nie powinien mieć interesu w publikowaniu informacji na temat toczącego się i zakończonego nieprawomocnym wyrokiem postępowania, aby się publicznie nie ośmieszać.

Pozwany nie znając szczegółów rozstrzygnięcia w terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku, powinien wystąpić z wnioskiem o sporządzenie na piśmie i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Sam wyrok nie jest prawomocny, a jawność postępowania została wyłączona.

Lokalny portal internetowy „epiotrkow.pl” w zamieszczonym krótko po ogłoszeniu wyroku artykule pt. „20 tys. zadośćuczynienia dla K. Chojniaka. Wydawca brukowca przegrywa proces z prezydentem Piotrkowa” dał internautom wiele do myślenia. Od dawna bowiem wiadomo, który portal faktycznie zasługuje na miano brukowca.

Na należącej do Tomasza Stachaczyka witrynie wielokrotnie publikowano komentarze o wiele bardziej godzące w dobra osobiste różnych osób. w tym funkcjonariuszy publicznych, zniesławiające komentarze i jakoś nikomu nie przyszło do głowy, aby te osoby pozywać do sądu.

Cały absurd tej sprawy polega na tym, że autorka wpisu dotyczącego relacji prezydenta Krzysztofa Chojniaka i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 Zbigniewa Włodarczyka nie poniosła żadnych konsekwencji prawnych, a całą winą został obarczony wydawca „Gazety Trybunalskiej”, który zgodnie z Prawem prasowym przedrukował wpis i podał źródło informacji.

Komuś bardzo zależy na uciszeniu raz na zawsze redaktora M. Baryły – jedynej osoby, która publicznie mówi i pisze prawdę i tylko prawdę, dotyka częstokroć bardzo trudnych, czy głęboko skrywanych tajemnic, bezlitośnie obnaża niekompetencje miejskiej władzy oraz ludzi, którzy żyją z nią w symbiozie i nie jest finansowany przez żadną z instytucji samorządowych.

Komu zależy na założeniu kagańca na „Gazetę Trybunalską”? No komu?

→ benito

10.11.2016

• foto: screen / GazetaTRYBUNALSKA.pl

17
5

8 myśli na temat “Zawinił kowal, powiesili cygana. Komentarz do wyroku ws. red. Baryły

 • 13/11/2016 o 22:03
  Permalink

  W związku z tą sprawą na portalu epiotrków wybiło takie szambo, że aż się robi niedobrze. Żal tych wszystkich, którzy wolą aby media bratały się z władzą, na nie ją krytykowały.

  11

  3
  Odpowiedz
 • 12/11/2016 o 21:09
  Permalink

  Z innej beczki, choć może wcale nie z innej:

  „Członkowie rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego w Moszczenicy (spółka w 100 proc. gminna) (…) z której 4 lata temu zrezygnował wiceprezydent Kacperek zasiada (…) Monika Pawłowska-Uszakow, pracownica lokalnego radia.”

  Komentarz chyba zbędny.

  10

  5
  Odpowiedz
 • 11/11/2016 o 00:18
  Permalink

  To niech „redaktor” nie pisze bzdur podpowiadanych przez chorą psychicznie byłą nauczycielkę.

  22

  30
  Odpowiedz
  • 14/11/2016 o 08:22
   Permalink

   @brawo sąd!
   Uważaj, bo sam(a) właśnie naruszyłeś(aś) dobra osobiste Pani Marii Gładysz przypisując jej chorobę psychiczną.

   6

   4
   Odpowiedz
 • 10/11/2016 o 23:01
  Permalink

  zgodnie z wyrokiem sadu a idąc tokiem myślowym ówczesnej władzy NIE DRUKOWAŁ bym przeprosin

  34

  11
  Odpowiedz
 • 10/11/2016 o 21:52
  Permalink

  Zgadzam się z każdym słowem. Ale – ze związkiem frazeologicznym: „Kowal zawinił”, już nie.
  Nazwanie mnie „kowalem” bardzo mi się podoba, zwłaszcza w konotacji nitcheańskiej. Natomiast w żadnym wypadku proszę nie przypisywać mi winy.

  6

  31
  Odpowiedz
 • 10/11/2016 o 21:46
  Permalink

  Jak to komu? A kto od nastu lat siedzi przy korycie w PT? Kto obsadza stołki swoimi rodzinami ? I tu niestety wina samych mieszkańców . Każdy narzeka a ilu poszło na referendum ??? Ilu idzie na wybory i głosuje na innych niż tych, którzy są przy władzy? No ilu? Mieszkańcy Piotrkowa niestety to takie lemingi. Dopóki mają ciepła wodę w kranie i biedronkę pod blokiem to jest super. Więc nie narzekajcie jak będą kolejne podwyżki podatków i wody . Mnie stać a wy płaczcie, użalajcie się nad własnym marnym życiem i dalej głosujcie na K.Ch. i jego świtę lub w ogóle nie chodźcie na wybory. Dobrze wam tak!

  41

  16
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.