Wcześniej „Radosław”, dziś „Kazimierz Leski”

Kazimierz Leski, as polskiego wywiadu, który swoją heroiczną postawą przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie realizacji jest dokument Jemu poświęcony – potrzeba jednak funduszy…
kazimierz-leski-film
Kliknij, aby powiększyć.

Latem tego roku ruszyły zdjęcia do fabularyzowanego dokumentu pt. „Kazimierz Leski”. Produkcja jest realizowana przez Fundację Artystyczną Erina B. na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich przy współfinansowaniu Miasta st. Warszawy – niestety, to za mało. Realizatorzy nadal poszukują środków, aby film mógł powstać.

Zamysł dokumentu opiera się na relacjach ostatnich żyjących świadków, podkomendnych Kazimierza Leskiego, którzy na własne oczy widzieli, czego dokonał bohater przedsięwzięcia. Autorką scenariusza i jednocześnie reżyserką projektu jest Małgorzata Brama, autorem zdjęć jest Mikołaj Syguda. W tytułową rolę wcieli się Borys Jaźnicki, a towarzyszyć na ekranie mu będą m.in. Małgorzata Zajączkowska, Sławomir Orzechowski, Ireneusz Czop.

Wszystkich zainteresowanych pomocą w realizacji dokumentu odsyłam na stronę Fundacji Artystycznej „Erina B.” kliknij: > tutaj.

W imieniu swoim i twórców bardzo dziękuję za każdą formę pomocy.

→ Karolina Filarczyk

5.11.2016

• foto: google.pl

• o poprzedniej produkcji Małgorzaty Bramy czytaj: > tutaj

 

 

2
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.