Szef sztabu WOŚP Dariusz Cecotka o Jarosławie Kaczyńskim: Co za mały skurwiel

Pewnie nikt nigdy nie usłyszałby o Dariuszu Cecotce, mieszkańcu Piotrkowa Trybunalskiego, gdyby nie jego przemożne pragnienie zaistnienia w przestrzeni medialnej.
zrzut-ekranu-2016-11-07-godz-00-50-18
Kliknij, aby powiększyć.

Co wiadomo o Cecotce? Nic, poza tym, że jest robotnikiem w jednym z piotrkowskich zakładów i wraz z Małgorzatą Pingot i Anną Nowakowską współtworzył piotrkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nakazując tytułować siebie szefem tegoż zgromadzenia. Pod koniec 2015 r. odpowiadając na pytania przedstawicielki niemieckiego portalu stwierdził: Miejski Ośrodek Kultury i Tomek Balcerek zaproponowali mi tę funkcję i… zgodziłem się.

Także i w tym roku Cecotka rozpoczął agitację dzieci i młodzieży do wstąpienia w szeregi Orkiestry i kwestowania w dniu tzw. Wielkiego Finału, który zaplanowano na 15 stycznia 2017 r.

Akcję propagandową prowadzi na założonym przez siebie facebookowym profilu WOŚP Piotrków Trybunalski, oraz na drugim, oznaczonym jego imieniem i nazwiskiem –  Dariusz Cecotka. Oprócz tego, na co dzień paraduje w znoszonej koszulce WOŚP, którą otrzymał z biura organizacyjnego warszawskiej fundacji.

Cecotka, jak przekonaliśmy się dzięki pomocy naszych współpracowników, ma również inklinacje narcystyczne, co przejawia się publicznym prezentowaniem swoich walorów fizycznych. Lubuje się także w komentowaniu bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, ze szczególnym uwzględnieniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości, a także konkretnych osób, sprawujących wysokie funkcje w państwie.

Na przykład kilka dni temu nazwał Jarosława Kaczyńskiego „małym skurwielem”, wcześniej posłów Kukiza i Liroya określił mianem „debili”, a tego ostatniego dodatkowo „popierdułką, która sprzedała się za kilka srebrników”. Komentując decyzję personalną Ministra Obrony Narodowej, posła Ziemi Piotrkowskiej Antoniego Macierewicza (PiS) dotyczącą Bartłomieja Misiewicza zadał pytanie:

screenshot_2016-11-07_cytat

a polityków Prawa i Sprawiedliwości opatrzył epitetem „skurwysyny”. Jednak największym plugastwem do jakiego posunął się miłujący pokój organizator pomocowej akcji było zamieszczenie kadru z filmu „Powrót do przeszłości” z napisem: „Musisz cofnąć się do 1948! Odnaleźć Rajmunda Kaczyńskiego i dać mu kondoma!!!”.

Działalność internetowa szefa powiatowego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dobrze oceniana przez liczne grono jego znajomych. „Lajki” pod jego wpisami zostawiają m. in. były komunistyczny aparatczyk, kształcony w Moskwie, aktualnie sekretarz Urzędu Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim Bogdan Munik, były pracownik komunistycznej Milicji Obywatelskiej, obecnie miejski radny Jan Dziemdziora, gminna celebrytka, złodziejka wartości intelektualnych, plagiatorka Agnieszka Warchulińska alias Agawa i wiele innych osób.

Dziś przed południem zwrócimy się do prezesa Fundacji WOŚP w Warszawie Jerzego Owsiaka z prośbą o dygresję do niniejszego artykułu, poprosimy także Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie o ocenę, czy komentarze Dariusza Cecotki kwalifikują się do pociągnięcia ich autora do odpowiedzialności karnej.

Nie zdziwi nas również fakt, jeśli prawicowe media zainteresują się radosną twórczością osobnika, który na własne życzenie zapragnął zaistnieć w przestrzeni medialnej.

→ Mariusz Baryła

7.11.2016

→ współpraca: (dc), (kk), (wa)

• foto:  facebook.com/dariusz.cecotka

• o Cecotce czytaj więcej: > tutaj

 

 

8
7

7 myśli na temat “Szef sztabu WOŚP Dariusz Cecotka o Jarosławie Kaczyńskim: Co za mały skurwiel

 • 20/02/2018 o 12:19
  Permalink

  Pan Cecotka czyta w moich myślach, to właściwe określenia dla dumnych i niezłomnych przedstawicieli infantylnego pierwszego, a nawet więcej – zerowego sortu!

  0

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2016 o 00:13
  Permalink

  Tak to już jest Panie Redaktorze, najgorszy sort w akcji charytatywnej. To właśnie ”Oni” z piękną kulturą języka i z miłością do rodaków. Biada tym beneficjentom zawartości puszek.

  10

  4
  Odpowiedz
 • 07/11/2016 o 21:29
  Permalink

  Wizerunek to jedno Panie Redaktorze ale WOŚP nie jest żadnym zgromadzeniem… Umieścił Pan moje nazwisko w ignoranckim tonie. A ja odebrałam Pana słowa dokładnie tak jak Pan chcial by je odebrano. Ale jesli Pan tego nie zauważył to może świadczyć tylko o Pana podejściu do choćby mojej osoby- osoby o której nie ma Pan zielonego pojęcia. Tak łatwo wysuwać wnioski bez zastanowienia. Proszę przeczytać swój artykuł jeszcze raz … To smutne…a tyle jest pięknych rzeczy na tym świecie. Życzę więcej uśmiechu w życiu Panie Redaktorze.

  7

  6
  Odpowiedz
  • 08/11/2016 o 09:36
   Permalink

   Szanowna Pani,

   Niestety nie mam wpływu na interpretację tekstów zamieszczanych w „Gazecie Trybunalskiej”, wszyscy autorzy starają się pisać w sposób czytelny i jednoznaczny w myśl zasady „Tak – tak, nie – nie”. Przykro mi, że nadinterpretowuje Pani moje intencje tym bardziej, że wymieniłem Pani nazwisko, jako współorganizatorki akcji, co jest zgodne z prawdą, w żaden sposób nie odnosząc się ani do Pani osoby lub Jej działalności. Z wyrazami szacunku (mb).

   5

   5
   Odpowiedz
 • 07/11/2016 o 19:36
  Permalink

  Hmmm … Ograniczona jest wiedza Pana redaktora… Niestety a może …stety Sztab tworzony był i jest przez wiele więcej osób niż tylko Pan Dariusz Cecotka, Małgorzata Pingot i Anna Nowakowska. Warto wiedzieć więcej na ten temat niż szarpać społeczników którzy nic Panu Redaktorowi nie zrobili. Sztab to ogrom osób… Ogrom prywatnych osób… Ogrom wspaniałych osób… Zapraszamy do współpracy przy tym wspaniałym przedsięwzięciu. Robimy to dla dzieci i dla seniorów… Kto wie… Może i kiedyś dla Pana Redaktora… Oby wtedy widział Pan to czerwone serduszko WOŚP.

  12

  8
  Odpowiedz
  • 07/11/2016 o 19:56
   Permalink

   Szanowna Pani,

   Mam nadzieję, że sztab uda się oczyścić z osobnika, który absolutnie nie nadaje się do pełnienia powierzonej mu funkcji. Wielka Orkiestra jest zbyt szanowaną w kraju instytucją, aby tego typu ludzie niszczyli jej obraz. Istotą artykułu nie jest analiza, ile osób pracowało, czy będzie pracować na sukces Orkiestry. Pani nazwisko zostało wymienione dlatego, że oprócz M. Pingot była Pani osobą najbardziej zaangażowaną w akcję, przy okazji użyczyła Pani swojego wizerunku 24. finałowi. Proszę nie doszukiwać się żadnych ukrytych intencji. Wymienienie osób pracujących podczas finału, nie jest, jak Pani napisała, szarpaniem. To zwykła nadinterpretacja. Posługujmy się językiem ludzi poważnych, a nie facebookowych hejterów i frustratów. Ukłony. (mb)

   10

   10
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.