Piotrków – wypadek – audi i peugeot

8 listopada 2016 r. godz.10:40. Słoneczne, ciepłe, trochę mgliste przedpołudnie w Piotrkowie Trybunalskim.  Aleją Armii Krajowej w kierunku południowym podąża nowiutkie audi A1 prowadzone przez młodą kobietę.

Przed oczyma kierującej kołyszą się dwa drewniane krzyżyki i czerwona maskotka. Zbliżając się do wzniesienia, na wysokości kiosku z gazetami, tuż przed przejściem dla pieszych, pomimo wyraźnie namalowanej linii ciągłej audi gwałtownie zjeżdża na środkowy pas i prawym bokiem uderza w tylny błotnik prawidłowo jadącego peugeota 407, prowadzonego przez około 50-letniego mężczyznę.

Samochody zatrzymują się na jezdni, a ich kierowcy pozostają w kabinach. Wyjmują telefony komórkowe. Tylko skrajny pas jest wolny, inne auta zwalniają, powstaje krótkotrwały chaos, bo osoby biorące udział w zdarzeniu zapominają włączyć świateł awaryjnych.

Właściciel peugeota zachowuje się bardzo spokojnie i przystaje na propozycję przestawienia pojazdu na chodnik, trochę gorzej jest z kobietą.  Wysiada z auta i zaczyna krążyć wokół niego, jest kompletnie zdezorientowana. Płacze. Łzy spływają jej po policzkach czarną smużką zabarwioną tuszem do rzęs. Jest wyłączona z rzeczywistości, kilkakrotnie poważa, że to nowy samochód, niedawno odebrany z salonu. Istotnie, jasna tapicerka jest bardzo czysta, a wóz pachnie nowością.

Daje się jednak przekonać, aby wyłączyła silnik, nacisnęła czerwony przycisk świateł awaryjnych i poszukała trójkąta ostrzegawczego. Niestety trójkąta nie ma, a samochodem nie można odjechać, ani go zepchnąć, bo pogięta blacha blokuje prawe koło.

Pierwszy szok mija, oboje poszkodowani spotykają się na chodniku. Kobieta podaje rękę kierowcy peugeota i przeprasza za to przykre zdarzenie. Mężczyzna zachowuje się bardzo przyzwoicie, nie podnosi głosu, pociesza sprawczynię stłuczki. Rozmowa schodzi na temat pomocy drogowej, która jest niezbędna, ubezpieczenia itd.

Od kierujących nie czuć alkoholu, nic nie wskazuje także na to, aby byli pod działaniem innych substancji. Mimo to, na wszelki wypadek dzwonią po policję. Niestety, dyżurny nie ma żadnego wolnego patrolu. Kilka kilometrów dalej doszło do poważnego wypadku kolejowego…

→ (mb)

8.11.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o wypadkach drogowych przeczytasz: > tutaj

 

 

5
5

2 myśli na temat “Piotrków – wypadek – audi i peugeot

 • 09/11/2016 o 08:43
  Permalink

  Opis zdarzenia – brawo, aż miło się czyta. I pomyśleć że to tylko kolizja jakich wiele.
  Może Pani Ilona Sidorko zainspiruje się tym tekstem, gdyby komunikaty piotrkowskiej policji tak brzmiały,…. ach rozmarzyłem się.

  5

  3
  Odpowiedz
 • 09/11/2016 o 00:30
  Permalink

  Pięknie zredagowany artykuł, a że jestem bardzo surowy w ocenach, stawiam 5+.

  4

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.