Piotrków Trybunalski: śmierć we mgle. Dróżnik nie trafi do aresztu!

Dziś, 10 listopada 2016 r. punktualnie o godz. 13.  SSR Rafał Nalepa wydał postanowienie w sprawie wniosku złożonego przez Prokuraturę Rejonową w sprawie tymczasowego aresztowania 60-letniego pracownika PKP Andrzeja G.
wypadek-kolejowy-sad-2
Andrzej G. w drodze na salę rozpraw SR w Piotrkowie Trybunalski.

Sąd nie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim o miesięczne osadzenie w areszcie dróżnika, który 8 listopada, według ustaleń śledczych, nie zamknął na czas barierek na przejeździe kolejowym przy ul. Granicznej w Piotrkowie, w wyniku czego pociąg osobowy InterCity „Reymont”, jadący ze stacji Łódź Kaliska przez Piotrków do Krakowa uderzył w znajdujące się na przejedzie auto marki nissan sunny, którego Mariusz Ł. 35-letni kierowca, mieszkaniec Rozprzy, zginął na miejscu.

Oznacza to, że dróżnik Andrzej G. po wpłynięciu do sądu aktu oskarżenia będzie odpowiadał z wolnej stropy

Według opinii sądu nie ma potrzeby zatrzymywać człowieka, co do którego wyniki śledztwa są jednoznaczne i nie istnieje groźba matactwa. Innego zdania jest prokurator prowadzący. W związku z tym w najbliższych dniach do Sądu Okręgowego w Piotrkowie zostanie skierowane zażalenie na decyzję sędziego Nalepy.

Bez względu na to, jak potoczą się przyszłe losy pracownika kolei, trzeba pamiętać, że w wyniku nieprzewidywalnego zbiegu okoliczności, wydarzyła się tragedia, która dotknęła przynajmniej dwie rodziny. Z tego powodu, z szacunku dla ludzi, których życie w ciągu kilku sekund wywróciło się do góry nogami, prosimy o powstrzymanie się przed przykrymi komentarzami.

→ (zr) / (mb)

10.11.2016

• zdjęcie nagłówkowe: Andrzej G.  w towarzystwie policjantow z KMP w Piotrkowie opuszcza salę rozpraw Sądu Rejonowego

• foto: Zbigniew Rutkowski / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także:

> „Piotrków Trybunalski: śmierć we mgle”

> „Piotrków Trybunalski: śmierć we mgle. Dróżnik winny katastrofy w ruchu lądowym?”

 

 

2
0

3 myśli na temat “Piotrków Trybunalski: śmierć we mgle. Dróżnik nie trafi do aresztu!

 • 11/11/2016 o 15:37
  Permalink

  Jednak nie ma idealnych ludzi i nie mogli się powstrzymać od, określam je, dyskusyjnych komentarzy. Na Pana miejscu ze wszystkich informacji , jakie ukazały się na temat wypadku kolejowo – samochodowego na Granicznej/Moryca wykasowałbym oraz zablokował możliwość komentowania. Pan rozumie o co mi chodzi, OCZYWIŚCIE! Pozdrawiam !!

  1

  9
  Odpowiedz
 • 10/11/2016 o 16:47
  Permalink

  Znając życie, to winny śmierci 35 latka, dostanie wyrok w zawiasach. A jemu już nikt życia nie wróci.

  9

  2
  Odpowiedz
 • 10/11/2016 o 16:06
  Permalink

  Panie Redaktorze, praca w takiej budce to niezła fucha i nie wystarczy tylko złożyć podania o pracę aby się tam dostać, szczególnie dla osób w wieku 50-60 lat
  A poza tym, dlaczego ukrywa się twarz?

  10

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.